Bursa’da Çin yönetimini protesto eylemeleri devam ediyor

Saadet Partisi Bursa İl Gençlik kolları Çin hükümetinin Doğu Türkistan halkına yapılan insanlık dışı uygulamalarını protesto etti.

Saadet Partisi Bursa İl Gençlik kolları bugün Bursa Ulucami'de kılınan Cuma namazı sonrası yaptığı bası açıklamasıyla Çin hükümetinin Doğu Türkistan'da yaptığı zulümleri tel'in etti.

‘Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır' pankartı açan grup, sık sık ‘zalimler için yaşasın cehennem' sloganları attı.

Grup adına basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Gençlik kolları Başkan Yardımcısı Hasan Arslan zulme karşı oluşturulacak ortak platformlarla çeşitli diplomatik girişimlerde bulunulması gerektiğine dikkat çekti.

Arslan şöyle devam etti: "Bir an önce ülkemizin önderliğinde İslam ülkeleriyle birlikte bir platform oluşturmalı, İslam birliği tesis edilmeli, gerekli diplomatik girişimler yapılmalıdır. Geçmişten bugüne kadar tecrübe ettiğimiz durum ise ‘Zalimler ancak güçten anlar' prensibini uygulamaya koymaktır. Gerekli siyasi, ekonomik, askeri yaptırımlar hiç vakit kaybetmeden uygulanmalıdır. Yine bizleri üzüntü ve endişeye sevk eden bu kadar vahşetin yapıldığı Doğu Türkistan'ın durumunu ülke gündeminde, medyada ve meclisimizde yer bulamamışıdır"

Açıklamanın ardından uzun süre slogan atan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. (Veysi Siyah / İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler