Muş İl Özel İdareden hayvancılığa destek

İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından Muş’un Eralan köyünden yapılan hayvan içme suyu göleti tamamlanarak hizmete sunuldu.

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma Başkanlığı tarafından finanse edilerek İl özel İdare Genel Sekreterliği tarafından Eralan köyünde yaptırılan hayvan içme suyu göleti köy halkının istifadesine sunuldu

Gölette incelemelerde bulunan İl özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, yıllardan beri yaşanan önemli bir sorunun daha ortadan kaldırıldığını söyledi.

Yapılan her hizmetin vatandaş için önemli kolaylıklar sağladığını ve bir hizmeti daha kullanıma açtıkları için duydukları memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Yentür, "Eralan köyümüzde bulunan hayvanların içme suyu ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için uzun bir mesafe kat edilerek, köyün aşağısında bulunan Murat Nehri kıyısına inilmesi gerekiyordu. Köyde hayvan sayısının fazla olması nedeniyle bu durum büyük sıkıntılar ortaya çıkarıyordu. Köyün 300 metre yakınında gölet ile hem hayvan sahipleri hem de hayvanlar bu eziyetten kurtulacaklardır. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler