Bursa’daki hastaneler dijital olma yolunda

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı hastanelerin dijitalleştirilmesi çalışmaları devam ediyor. Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesine bağışlanan dijital sistem diş hekimlerine ve hastalara kolaylıklar sunuyor.

özel bir firma tarafından Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesine bağışlanan ve diş ünitelerini dijitalleştiren sistem, hekimlere ve hastalara kolaylıklar sunarken kâğıt israfının da önüne geçiyor.

Sistemin dokunmatik ekranında hastalara uygulanacak tedaviler bizzat gösterilerek anlatılıp hastaların rahatlamaları sağlanırken hastaların kurumdaki diş ile ilgili tedavi geçmişi görülebiliyor. Bu sistemle diş hekimleri, herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadan dokunmatik ekran üzerinden radyolojik tetkik istemi de yaparak daha hızlı hizmet sunumu gerçekleştirebiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan hastane yöneticisi Gürol Şen, "Yeni hizmet binamızda hasta ve çalışanlarımızın konforunu arttırıcı uygulamalara devam ediyoruz. Yeni sistemimizden hekim ve hastalarımız son derece memnundurlar." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler