https://ilkha.com/files/news/thumb/Akranları tatilde onlar ailenin geçim derdinde

Ailelerinin geçimine katkıda bulunmak ve okul harçlıklarını çıkarmak için tatil süresince çalışmak zorunda kalan Mardinli çocuklar, “Aile bütçemize katkıda bulunuyoruz.” diyorlar.

Mardin'de okulların tatil olmasıyla birlikte çocuklar sokaklarda ve parklarda oyun oynayıp tatile giderken, bazı çocuklarda ailelerinin geçim derdine ortak oldu.

Mardin merkez Artuklu ilçesi 1. Cadde üzerinde tartıcılık yapan çocuklar, tatili fırsat bilerek okul harçlıklarını çıkartmak ve ailelerinin geçimine katkıda bulunmak amacıyla çalıştıklarını ifade ediyorlar.

5. Sınıfa gittiğini söyleyen Ramazan (12), okul harçlığını çıkarmak için tartıcılık yaptığını söyledi. 12 yaşındaki Yener de tartıcılık yaparak ailesinin geçimine katkıda bulunmak için çalıştığını söyledi.

Tolga Sezer (11) ise şunları söyledi; "Okulun tatil olmasını fırsat bilerek ailemizin geçimine yardımcı oluyoruz. Günde 5 ile10 lira arası kazanıyoruz. Kazandığım parayı eve veriyorum. Bu sayede evin ihtiyaçları karşılanıyor. Aile bütçemize katkıda bulunuyoruz." (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler