SGK prim borcu olanları uyardı

SGK Batman İl Müdürlüğü, prim borcu olan vatandaşların vakit kaybetmeden SGK İl Müdürlüklerine başvuruda bulunması gerektiğini hatırlattı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Batman İl Müdürlüğü, Bağ-Kur prim borçlarının silinmesi, geriye dönük istedikleri kadar borcunu yatırıp bu borca karşılık gelen kadarını hizmetten saydırmaları için vatandaşların son gün olan 31Temmuz tarihine kadar başvurmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan SGK Batman İl Müdürü Alaattin ökten, "Kurumumuzca 4-b Bağ-Kur'lu olanların borcunu yapılandırmayanlar için 12 ay ve üzeri prim borcu bulunan esnaf ve çiftçinin de sağlık hizmetinden yararlanabilmesinin yolu açıldığı gibi silinecek. Bağ-Kur sürelerinin hepsine ihtiyacı olmayanlar 31Temmuz tarihine kadar emekliliğe ihtiyacı olan kadarını ödenmesi durumunda emekliliği hak ediyor ise diğer Bağ-Kur prim borcunu ödemeden hemen emekli olabileceklerdir. Aksi halde 31Temmuz tarihinden sonra ihtiyaç olduğunda silinen sürelerin tamamını canlandırmak ve bütün hizmetinin borcunu ödemek zorundadırlar." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler