HÜDA PAR Batman il teşkilatı ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru, basında sansürün kaldırılışı ve '24 Temmuz Gazeteciler Bayramı' nedeniyle bir açıklama yaptı.

24 Temmuz 1908 tarihinden bu yana basın üzerindeki sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl kutlanan 24 Temmuz 'Gazeteciler ve Basın Bayramı' nedeniyle HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru, bir mesaj yayınladı.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru, 24 Temmuz 1908'de Anayasa'nın yeniden yürürlüğe girmesinden sonra çıkan gazetelerin, gazeteciler tarafından sansür memurlarına verilmeden, çıkarılmış olduğu bir gün olması dolayısıyla ‘Basın Bayramı' olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Doğru, yaptığı açıklamada, ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' dolayısıyla, görev yapan basın mensuplarının basın bayramını kutlayarak, kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda her koşulda sorumluluk duygusu içinde toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarına görevlerinde başarılar diledi.

Ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunduğuna dikkat çeken Doğru, "Basın sektöründe çalışan ve emek veren gazetecilerin zor şartlarda özverili çalışmaları nedeniyle ülkemizde ve ilimizde basın önemli bir konumda bulunuyor. Ülkemizin ve ilimizin gelişimi, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basının çok önemli katkıları bulunuyor." dedi.

Doğru açıklamasının sonunda, "‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' dolayısıyla tüm gazetecilerin ve Batman'da faaliyette bulunan gazete, dergi, radyo, ajans ve televizyon temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan değerli basınımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar dilerim." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler