Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla Batman’da açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yoğun bir katılımla başladı.

21 Temmuz'da Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları Batman'da öğrencilerin yoğun katılımlarıyla başladı.

Konu hakkında konuştuğumuz Batman Merkez İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Nezir Ceylan, açmış oldukları kursları 21 Temmuz'dan itibaren başladığını söyledi.

Ceylan, "Kursumuzda Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Türkçe, Matematik ve Sportif Faaliyetler içeriğine sahip olan kursumuz 1 Eylül'e kadar devam edecek. Bu kurslarla hem değerlerimizi çocuklarımıza aşılacağımız hem de akademik başarıların yükselteceğimiz dersler mevcuttur. Kurlarımızda her sınıfta 20 kişi bulunmaktadır. Şuana kadar 100'e yakın öğrencimiz mevcuttur. Bu kursta 5. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrenciler yararlanabilmektedir. Bu kursa sadece bizim öğrencilerimiz müracaat etmemişlerdir. Bölgemizde bulunan ve başka okullara giden öğrencilerimizde kurslarımıza gelmektedirler." dedi.

Kursların 15.00 ile 19.00 saatleri arasında verildiğini belirten Ceylan, "Bu kurslarımız 6 haftalıktır 6 hafta sonra bitecektir. Kursumuz etkinliklerle de doludur. Dersler dışında sportif faaliyetlerimizde var. Satranç, tenis, futbol turnuvası gibi sportif faaliyetler olacaktır. Kurs sonunda ücretsiz gezi, sinema, kitap okuma ve bilgi yarışmaları olacaktır. Hem etkinlikler hem ders bu şekilde çocuklarımızı okuldan koparmamaya çalışıyoruz. Kayıtlarımız devam ediyor. Velilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kurs gören öğrencilerden Bilal Aslan, "Okula ders almak için geliyoruz. Geleceğimiz için bu kurslar önemlidir. Hocalarımızda bizim için uğraşıp bilmediğimiz konuları bizlere anlatmaya çalışıyorlar. Burada işlediğimiz derlerse hocalarımızı dinleyip yaramazlık yapmamaya çalışıyoruz ki hocalarımız bizlere iyi ders anlatsın diye." şeklinde konuştu.

öğrencilerden Yusuf Akman ise şunları söyledi: "Seneye gireceğim TEOG sınavında güzel bir başarı elde etmek için geliyorum. öğretmenlerimiz çok iyi ders anlatıyor, Türkçe, Matematik, Din Kültür, Temel Dini Bilgiler, Kur'an-ı Kerim gibi derslere giriyoruz. Dersler sonrası öğretmelerimiz bizlere sosyal faaliyetler kapsamında spor etkinlikleri de yaptırıyorlar."

2015-2016 Eğitim- öğretim yılında 6. sınıfa başlayacağını belirten İrem Şimşek, "Okulumuzda bazı faydalı kurslar yapılıyor. Yaz tatilimizi değerlendirip yaz kursuna gidiyoruz. 5. sınıfa giderken Cumartesi Pazar günleri kurs alıyorduk. Kurslar dışında Kur'an yarışması gibi faydalı faaliyetlerde yapılıyordu. Bu yaz tatilinde de bizleri boş bırakmayıp kurs verdikleri için hocalarımıza teşekkür ediyorum. Aldığımız kurslarla gördüğümüz dersleri tekrar ediyoruz ki dersleri unutmamak için çok faydalı oluyor." ifadelerini kullandı.

Okula ders çalışmaya geldiğini söyleyen Yakup Akman, "Takıldığımız konularda hocalarımız bizlere ders anlatıyor. Bu vesileyle çok iyi bilgiler ediniyoruz. Dersler dışında hocalarımız bazen bizleri yüzme ve futbol turnuvalarında götürüyorlar. Burada çok iyi eğitim görüyoruz. Hocalarımız bizlere çok iyi davranıyor." şeklinde konuştu. (M. Sait Çelik - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler