Batman Üniversitesi’nden  bir proje daha

Batman Üniversitesi ile beraber kentte faaliyet gösteren özel bir şirketin ortaklaşa geliştirdiği “Susam Zarını Soyma Makinesi” projesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye değer bulundu.

Üniversite – Sanayi İşbirliği çerçevesinde oluşturulan ve Batman Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi İmalat Mühendisliği bölümü ile Batman Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir şirketin ortak bir çalışma ile geliştirdiği "Susam Zarını Soyma Makinası" projesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye değer bulundu.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Sanayi Tezleri Programı kapsamında desteklenmeye değer bulunan "Susam Zarını Soyma Makinesi" hakkında bilgilendirmede bulundu.

Üniversitelerde yapılan bilimsel çalışmaların ticarileştirilerek bölgeye ve ülkeye katma değer oluşturacağını belirten Uluçam, "Uluslararası pazarlardaki rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlayacak çalışmaların destek görmesi bizleri hem sevindirdi hem de yeni projeler geliştirmemiz açısından umutlandırdı." dedi.

Uluçam, önümüzdeki dönemlerde de Üniversite – Sanayi işbirliği çerçevesinde oluşturulacak yeni projelerle Batman ili sanayi yapısının katma değeri daha yüksek ürünler üreteceğini söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler