Okulların tatile girmesinin ardından ‘Haydi Çocuklar Kur’an’la Buluşalım’ sloganıyla başlayan yaz Kur'an kursları sona ererken kurs hocaları, çocuklar olmadan camilerin soğuk olduğunu söyledi.

Okulların tatile girmesinin ardından ‘Haydi Çocuklar Kur'an'la Buluşalım' sloganıyla başlayan yaz Kur'an kursları sona ererken, Kur'an kurslarının Eylül ayında tekrar başlayacağını söyleyen Kurs hocaları, çocuklar olmadan caminin soğuk olduğunu ifade ederek, çocukları camide görmenin kendilerini çok sevindirdiğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye genelinde başlatılan yaz Kur'an kursları sona erdi. Yaz Kur'an kurslarını tamamlayan öğrencilerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte sabah kahvaltı yapıldı ardından ilahiler seslendirildi. Etkinlikte kurs öğrencileri arasında düzenlenen futbol maçının galiplerine madalya ve kupa takdim edildi.

Ayrıca Kur'an kursuna katılan öğrencilere ‘Başarı Belgesi' verilmesi ve çalışkan olan öğrencilere madalya takdim edilmesi ise öğrencileri çok sevindirdi.

İki aya yakın bir süre öğrencilere ders veren Kuran Kursu hocalarında Abdüsselam Kaya, Program çerçevesinde öğrencilere İslami terbiye, Kur'an eğitimi, sportif aktiviteler ve piknikler düzenlediklerini söyledi.

"Çocukları camide görmek bizi çok sevindiriyor"

Kaya, "Okulların kapanmasıyla başlayan kurslarımız bugün itibariyle sona erdi. öğrenciler ilk geldiklerinde 200'e yakın kişilerdi zamanla bunda düşüş yaşandı. Çok şükür ki çok fazla bir düşüş yaşanmadı öğrenciler camileri şenlendirdiler. Camiler öğrenciler olmadan soğuk, geleceğin teminatı olan gençlerimizi camide görmek, onları buradan yetiştirebilmek bizi sevindiriyor. Camide ahlak dersleri, elifba, Kur'an-ı Kerim, tecvit bilgisi, Peygamber efendimizin hayatı, dini bilgiler gibi konular işlendi." dedi.

"Kurslar Eylül ayında tekrar başlayacak"

Kur'an kurslarının Eylül ayında tekrar başlayacağını söyleyen Kaya, "Okulların başlamasıyla birlikte biz de öğrencilerimizi toplayıp tekrar derslerimizi yapmaya çalışacağız. Diyanetin düzenleyeceği kış Kur'an kursumuz başlayacak. O da 8 ay kadar bir süre devam edecek." ifadelerini kullandı. (Mustafa Bikeç - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler