İsrailli generalden Hizbullah açıklaması

Lübnan Hizbullah’ı ile ilgili açıklamalarda bulunan Siyonist İsrail generali, Nasrallah’ın Hizbullah’ı dünyada en güçlü hareket düzeyine taşıdığını söyledi.

İşgal yönetimi Kara Kuvvetleri Komutanlarından General Gay Tzur, İbranice haber sitesi "Walla" ile röportajında, Hizbullah'ın askeri kabiliyetlerini ele alırken, Seyyid Hasan Nasrallah'ın Hizbullah'ı dünyada en güçlü örgüt düzeyine taşıdığını vurguladı.

Tel Aviv'deki bir güvenlik kurumuna bağlı Walla haber sitesinin yazdığına göre, "Aman" askeri istihbarat kurumundaki bazı kaynaklar, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın İslam ve güvenlik nazariyeleri dışında ekonomi, dünya pazarı gibi konu

İsrail'in kanal 7 televizyonu, internet haber sayfasında, Nasrallah'ın kişisel üstünlüğüne değinerek şu ifadelere yer verdi: "Bu imtiyazların, ayrıcalıkların başında onun önderlik gücü geliyor; söz konusu araştırmaya (ikinci savaştan önce) katılanların yüzde 76'sı Nasrallah'ın rehberlik kabiliyetinin olduğunu söylerken ikinci savaştan sonra Nasrallah'ın önderlik kabiliyetine inanan İsraillilerin sayısı yüzde 80'ne ulaşmıştır."

Siyonist İsraillilerin Seyit Hasan Nasrallah'ın şahsiyetinde hissetikleri en büyük tehlike, onun Hizbullah'ın kabiliyetlerinin genişletilmesi ve iki taraf arasında askeri çatışmaların yaşandığı sırada İsraillere yönelik psikolojik savaş yürütmesi konusunda sahip olduğu kapsamlı deneyimidir. Savaş sırasında bu konunun İsraillerin halet-i ruhiyesi üzerinde önemli bir etkisi bulunur ve Siyonist rejimin umumi mahfilleri, siyasi ve askeri liderleri arasında özgüvensizlik icat etmektedir.

Rayu-l Yavm gazetesinin haberine göre, İsrailli uzmanlar, araştırma merkezleri ve güvenlik servisleri Lübnan Hizbullah'ı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ın şahsiyetini araştırmaya dönük çalışmalarını hala sürdürüyorlar. örneğin İsrail Üniversitelerinin sosyoloji üstatları Profesör Yohanan Eshel ve Dr. Haroal Kimche, İsraillilerin –ikinci Lübnan savaşından önce ve sonrasında –Nasrallah'a bakışı konusunda yaptıkları bir araştırmada, çoğu kişisel özellikler ve imtiyazlar bakımından Hizbullah Genel Sekreterinin Siyonist İsrail Başbakanına üstünlük sağladığını belirttiler. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler