Gaziantep’te Suriyelileri dolandıran 3 kişi yakalandı

Gaziantep’te Suriyeli sığınmacılara kendilerini ‘Suriye istihbaratı elemanı’ olarak tanıtarak ve bu yolla 19 kişiyi dolandırdıkları öne sürülen 3 kişi gözaltına alındı.

Kendilerini Suriye istihbaratı (El Muhaberat) elemanı olarak tanıtan 5 kişi tarafından dolandırıldıklarını belirten 19 kişi Emniyet Müdürlüğüne ihbarda bulundu. Suriyeli sığınmacıların ihbarı üzerine harekete geçen polis 3 kişiyi takibe aldı.

Gaziantep'te kendilerini Suriye istihbaratı (El Muhaberat) elemanı olarak tanıtarak, Suriyeli sığınmacılara kelepçe, silah ve el telsizi gösterip dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen Suriye uyruklu 5 kişiden 3'ü gözaltına alındı.

Takibe alınan şahısları kent merkezinde bulunan Kavaklık parkında yakalayan polis, Hüseyin S., Cevdet S. ve Resul Ş.'yi gözaltına alarak Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan şahısların 14 ayrı olay gerçekleştirdiği ve bu olaylarda 20 bin TL'lik cep telefonu ile bayanların altınlarını gasp ettikleri ortaya çıktı.

Hüseyin S., Cevdet S. ve Resul Ş., Emniyetteki ifadelerinin ardından Gaziantep Adliyesine sevk edilirken, firari olan 2 kişinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler