Cizre’de şiddetli çatışmalar başladı: 1 Ölü

Şırnak Valiliğinin Cizre ilçesinde saat 20.00’da başlatıp ikinci bir emre kadar ilan ettiği sokağa çıkma yasağının ardından, ilçede gecenin geç saatlerinde PKK’liler ile polis arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Şırnak Valiliği'nin Cizre ilçesinde bu akşam saat 20.00'da başlattığı ve ikinci bir emre kadar ilan ettiği sokağa çıkma yasağının hemen ardından, ilçede ağırlık olarak Nur ve Cudi Mahalleleri başta olmak üzere birçok mahallede, PKK'lılarla polis arasında şiddetli çatışmalar başladı.

Nur ve Cudi mahallelerine giren polislerle PKK'liler arasında devam eden çatışmalarda kullanılan silah sesleri, ilçenin her yerinden duyuluyor.

özellikle Cudi Mahallesinin birçok sokakta ateşler yakılarak gruplar halinde gezip slogan atan PKK'liler, yer yer polisler ile çatışmalara giriyorlar.

Cudi Mahallesinin üst kısmından geçen çevre yolunda çatışmaların şiddetlendiği ve mahalleye bir çok ambulansın girdiği görüldü. öte yandan mahalleden yükselen feryat seslerinin yükselmesi, ölü ve yaralıların olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Edinilen bilgilere göre PKK'lilerin, çatışmaların devam ettiği mahallelerde halkı sokaklara zorla çıkararak kendilerine destek vermeye zorladığı belirtildi.

Cudi mahallesinde yaşanan çatışmalarda bir kişinin öldüğü ve birçok yaralının olduğu ise gelen bilgiler arasında…

Ayrıntılı bilgilere ulaşılmaya çalışılıyor. İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler