Araçların geçişine kontrollü izin

Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşanan çatışmalar ve ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından bekletilen araçların geçişlerine kontrollü bir şekilde izin verilmeye başlandı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde başlayan çatışmalarda şu ana kadar iki kişi hayatını kaybetti. Çatışmalardan sonra ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün de devam ediyor.

İlçeden geçen uluslararası tarihi İpek Yolu da sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar nedeniyle ulaşıma kapanmıştı. özelikle Habur Sınır Kapısı'na gitmek isteyen TIR'lar uzun kuyruklar oluşturmuştu.

Türkiye'nin Irak'a açılan kapısı Habur'dan gelen araçlar Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Habur'a gidenler de Mardin'in Nusaybin ve Şırnak'ın İdil ilçelerinde bekletiliyordu. Bekletilen araçların geçişlerine kontrollü bir şekilde izin verildi.

Şırnak'ın Cizre ile İdil ilçeleri arasında bulunan Şerafettin Elçi Havalimanı'ndan yapılacak tüm uçak seferleri iptal edildiği öğrenildi.

Bu arada elektrik ve telefonların kesildiği ilçede operasyonlar da sürüyor. Operasyonlar daha çok Nur ve Cudi mahallelerinde yoğunlaşırken, buralardan zaman zaman silah ve patlama sesleri yükseliyor. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler