Sağlık-Sen Genel Başkanı Mardin’de

Mardin’e gelen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 6-7 Ekim olaylarına değinerek, “Mesele Kürtlerin canını korumaksa kendi içimizde böyle bir katliamı yapmanın ne anlama geldiğini de tüm bölge halkına bırakıyoruz.” dedi.

MARDİN - Sağlık-Sen Mardin Şubesi tarafından sendika binasında "İl Divan Toplantısı" düzenlendi. Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, de katıldı. Memiş, burada yaptığı konuşmada son 12 yılda milletin refahına yönelik güzel adımların atıldığını söyledi.

Mardin'de bulunmaktan memnun olduğunu dile getiren Memur-Sen olarak özellikle Çözüm sürecinde inisiyatif alarak ellerini taşın altına koyduklarını söyledi.

Memiş, "Ülkemizde demokrasiyi katletmek isteyen darbecilere karşı ortak akıl mitingleriyle karşı durduk. Yine bu ülkede kendi geleceklerini hazırlayan çetelere karşı dimdik ayakta durduk. Gezi eylemleriyle beraber milletin iradesini ipotek altına almak isteyenlere, 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla yargı darbesi yaparak ülkeye geri götürmek isteyenlere karşı dimdik duruş sergiledik. Bu ülkenin normalleşmesi gerektiğini bu ülkede insana saygının, değerin ne olması gerektiği konusunda katkıda bulunmak amacıyla ve bu ülkenin üzerinde oyun oynamak isteyenlere karşı da dimdik bir duruş sergiledik." dedi.

Türkiye'nin dönüm noktası olan çözüm sürecinin başlamasıyla ellerini değil gövdelerini taşın altına soktuklarını belirten Memiş, "Bu ülkede 30 yıldır devam eden ve 40 bin cana mal olan 400 milyar dolarımızı harcadığımız bir terör belasının bitirilmesi için başlatılan bir süreç var. Bu sürece destek verilmemesine anlam veremiyorum. Bizler Memur Sen olarak; bu süreç başlatıldığı ilk günden itibaren analar ağlamasın, gözyaşı dökülmesin ve cenazeler gelemsin dedik. Ülkelerin kaynakları teröre değil ekonomiye harcanmasını istiyoruz. Bu yüzden çözüm sürecini sonuna kadar gidilmesi için destek veriyoruz." diye konuştu.

"Yaşadığınız ülkede her an bir ekonomik kriz yaşanma ihtimali varsa almış olduğunuz hiçbir özlük hakkının önemi yoktur." diyen Memiş, Türkiye'de sürdürülen çözüm sürecine engel olmak isteyenlerin bulunduğunu işaret etti.

Bölge insanının terörün bitmesiyle yaylaya ve dağlarına rahatlıkla çocukları ile birlikte gidebileceğini belirten Memiş, "Bu bölgeye gelen sağlık çalışanının, kamu çalışanının gönül rahatlığı ile bu bölgenin insanına hizmet etmeyi beklemesi varken, teröre aktardığımız o kaynakları ekonomiye gidip milli gelire yansıması varken niye bu çözüm süreci desteklenmez. Biz memur sen olarak bu sürecin başlatıldığı dönemden beridir sonuna kadar destek vereceğimizi ifade ettik." şeklinde konuştu.

Memiş, IŞİD'in Kobani saldırılarını bahane edip ülkeyi karıştırıp çözüm sürecini sekteye uğratmak isteyenlerin olduğunu ve asıl amaçlarının Kobani olmadığını gördüklerini söyledi. Halep'te yaşanan saldırıların görmezden gelindiğini ifade eden Memiş, "Diyarbakır da ki olaylarda sakalı var diye başı ezilen insanları gördük maalesef. Mesele Kürtlerin canını korumaksa kendi içimizde böyle bir katliamı yapmanın ne anlama geldiğini de tüm bölge halkına bırakıyoruz." dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler