Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Tepe köyde yapımına başlanan yatılı medrese (Kur'an Kursu) hayırseverlerin yardımını bekliyor.

İdil (Hezex) ilçesine bağlı Tepe köyde (Xıraprıpın) yapımına başlanan 50 kişilik yatılı medrese (Kur'an Kursu) hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Bölgenin en büyük camilerden birini kendi imkânları ile yapan Tepe köy halkı şimdi de medrese yapmak istiyor. Hayırseverlere seslenen köy halkı, medreseyi bir an önce hizmete açmak istediklerini söylediler.

Medresenin yapımıyla ilgilenen Molla İsa özmen, köy halkının mütedeyyin olduğunu belirterek, yapılacak olan medresede Kürt halkına öncülük edecek alimlerin yetişmesini temenni ettiklerini söyledi.

Bölgenin medreselere ve alimlere büyük ihtiyaç duyduğunu belirten özmen, "Bir nebze de olsa bizim de alim yetiştirmede katkımız olsun diye 50 kişilik yatılı bir medrese yapmaya karar verdik. Medresenin inşaatına başlamış bulunmaktayız. Bunu kısa zamanda bitirip ilim hizmetine açmak istiyoruz. Kısa süre önce bölgenin en büyük camilerden birisini yaptık. Caminin tüm ihtiyacını köylüler karşıladı. Köylülerin gelir durumu pek yok. Fakat yine de köy halkı olarak medreseyi bitirmeye kararlıyız. Ancak biz istiyoruz ki hayırda yarışalım. Bu hayırdan tüm Müslümanlar istifade etsin. Bu nedenle duyarlı Müslümanları bu hayra ortak olmaya davet ediyoruz.

özmen, yardımda bulunmak isteyenlerin 05349376126 / 05384084622 telefon numaralarından kendilerine ulaşabileceklerini söyledi. (M. Şerif Aşkın - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler