Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, partisinin seçim lokali açılışında konuşan Ak parti Milletvekili Adayı Galip Ensarioğlu, bölgede yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yaklaşan 1 Kasım genel seçimler nedeniyle Bismil Ak parti ilçe teşkilatı tarafından Altıok Mahallesinde bulunan Ak parti ilçe binasında, seçim lokali açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Diyarbakır AK Parti milletvekili adayları Mehmet Galip Ensarioğlu, Mehmet Fatih Kayhan, Tahsin Arslan, Aziz Alper Biten, Ebubekir Bal ve Bismil ilçe teşkilat yöneticilerinin yanı sıra, çok sayıda partili katıldı.

Bismil Ak parti seçim lokali açılışında konuşan Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehmet Galip Ensarioğlu, HDP'nin bölgede kendisine oy verenlere hizmet etmediğini ve onları ölüme sürüklediğini söyledi.

1 Kasım seçimlerinin Diyarbakır ve Türkiye için önemli olduğunu belirten Ensarioğlu, "Bismil 7 Haziran sonrası çok acılar yaşadı. Burada adeta iç savaşı andıran bir ortam oluştu. Barış süreci iki buçuk yılda çok yol kat etti ancak, 7 Haziran sonrası birileri kasıtlı olarak barış sürecini bozdu." dedi.

HDP'nin, nerede daha çok oy almış ise, oralarda hendekler kazıldığını, yolların kapatıldığını, kepenklerin kapatıldığını ve ekonominin altüst edilmek istendiğini belirten Ensarioğlu, "HDP bu millete hiçbir şey vermedi. Nerede çok oy almışsa, orda halka zulüm etti. Cizre'de, Silopi'de, Nusaybin'de, Bismil'de, Silvan'da, Sur'da adeta onlara oy veren insanları cezalandırdılar. Bu tür yerlerde sosyal hayat bozuldu. Bu savaş bizim savaşımız değil, halkın savaşı değil, halk da bu savaşa inanmıyor, halk bu savaşa dertsek vermiyor, halk sokağa çıkmıyor. Bu savaş İngiliz'in, Rusya'nın Amerika'nın savaşıdır. 1 Kasım seçimlerinde halk, onlara gerekli cevabı verecektir." şeklinde konuştu.

Diyarbakır'da Silvan barajının temellerinin atıldığını, aynı şekilde Ambar Çayı Barajı, Ergani Barajı, Çermik Barajı, Pamuk Çayı Barajı ve Kuru Çay Barajının temellerinin atıldığını belirten Ensarioğlu, bunların bitmesi ile birlikte, Diyarbakır'ın ekilebilir arazisinin yüzde altmışının sulanacağını söyledi.

Barajların bitmesiyle yeni iş olanaklarının oluşacağını belirten Ensarioğlu, "Bu kadar şeye rağmen PKK bölgede bu çalışmalara engel oluyor. Şantiyeleri basıp işçileri kaçırıyor. Bu projeleri engellemek istiyor. HDP de yangına körükle gidip, barışı dilinden düşürmüyor ancak, faaliyette hiçbir şey yapmayıp halka zulüm ediyor" ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler