A A A

Şahin, “Ümmet olarak asgari müştereklerimizde buluşmalıyız”

Eklenme : 2015-10-29 22:23

MANİSA - Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dış İlişkilerden Sorumlu Said Şahin, İzmir ve Manisa’da iş adamları, esnaf ve STK temsilcileri ile tanışma kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Şahin, “Ümmet olarak asgari müştereklerimizde buluşmalıyız”

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Said Şahin'e ziyaretlerinde, HÜDA PAR GİK üyesi Hasan Aşkın, İzmir il Başkanı Hüseyin Şani ve Mustazaflar Cemiyeti İzmir İl Başkanı Muhammed Akgül eşlik ettiler.

Şahin ve beraberindeki heyet İzmir MÜSİAD İl Başkanı Ümit Ülkü ve MÜSİAD İzmir şube Müdürü M. özcan Yeyişenoğlu, özgün –Der üyesi Kemal Songur ‘u iş yerlerinde ziyaret ettiler.

Said ŞAHİN ziyaretlerinin esas sebebinin genelde ülke meseleleri, özelde, İslami hassasiyeti olan kesimlerle diyalogun geliştirilmesi ve çözüm önerilerinin üretilmesi etrafında olduğunu belirterek, bu kapsamda ülkenin içinden geçtiği zor dönemler olduğunu ve İslam coğrafyasında yaşananların ümmetin gelecek kaderini belirlemede önemli rol oynadığını ifade etti.

Şahin sözlerine şöyle devam etti:

"Gerek yakın coğrafyamızda Suriye , Irak ve Filistin'de yaşananlar, gerekse ümmet coğrafyasında Mısır, Libya, Afganistan örnekleri gözümüzün önünde cereyan eden ve tüm ümmetin geleceğini belirleyecek olaylar yaşanmaktadır. Bizler Müslümanlar olarak bu yaşananlara kayıtsız kalamayacağımız için, ümmetin kaderini belirleyecek meselelerde de tüm Müslümanların görüş ve öneri belirtmeli, karşılıklı sağduyulu bakış açısı sağlamalıyız."

"Biz ümmetin vahdetinden bahsederken hiçbir zaman tüm kesimler bir çatı altında toplanmalı diye idealist bir yaklaşım önermiyoruz ." diyen Şahin, "Realist olarak tüm ümmet farklılıkları ile asgari de olsa bir ortak çıkış yolu oluşturmak için asgari müştereklerimizde buluşmalıyız. özelde ülkemiz bir ateş çemberinin kıyısında, bu ateşin içerisine sürüklenmek istenmekte. Eğer bizler , İslam ın damarlarını canlı tutar ve toplumu bu yöne kanalize edersek, ülkemiz kazanır, bölgemiz kazanır ve ümmet kazanır. Aksi halde bu ateşin bir parçası oluruz." şeklinde konuştu.

Ziyaretlerde ev sahipliği yapan iş adamları ve STK temsilcileri de bahsedilen bu konuların ülkemiz ve bölgemiz gerçekleri olduğu, kendilerinin de üzerlerine düşen sorumluluklarını yerine getirmekte gayret ve çaba sarf etmekten geri kalmayacakların belirterek, ziyaretlerinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

HÜDA PAR Genel Başkan yardımcısı Said Şahin daha sonra İzmir 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek sohbet etti.

Şahin öğrencilerle sohbetinde, öğrencilerin toplumun gelecek yapısının önemli damarları olduğunu belirterek, kendilerini ilmi olarak iyi yetiştirmeleri gerektiğini, eğitimlerini manevi yatla desteklemediği müddetçe, bilimin toplumun maslahatında tek başına müspet bir fayda sağlamayacağını söyledi.

Şahin ziyaretlerinin ikinci gününde Manisa öğretmen Evinde, Manisa Sivil Dayanışma Platformu (MASİDAP) üyesi STK'lar ile kahvaltıda bir araya geldi.

Şahin ve beraberindeki heyet , daha sonra Umut Kapısı Manisa temsilciliğini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER