Miroğlu: Çözüm sürecinde muhatabımız artık halktır

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, çözüm sürecinde muhataplarının artık HDP ve PKK değil Edirne’den Hakkâri’ye bütün bir halk olduğunu söyledi.

AK Parti Mardin İl Başkanlığı'nca partililerle buluşma toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, esin olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Orhan Miroğlu ile Ceyda Bölünmez Çankırı, milletvekili adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Burada seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Miroğlu, "Mardin Eyalet Komutanlığı" adıyla düzenlenen tehdit mektuplarının kendilerine oy veren köylerdeki muhtarların ve yakınlarının kapısına asıldığını ileri sürdü.

Bölgede seçimlerin adil bir biçimde yapıldığını kaydeden Miroğlu, "Eğer bölgede adil bir seçim yapılsa durum Mardin'de tam tersine dönerdi. 110 bine yakın oy aldık, ama adil bir seçimin yapıldığı takdirde HDP 248 bin değil 148 bin oy bile alamaz." dedi.

Türkiye'de tekrar başkanlık sisteminin tartışılacağı günlere döndüğünü belirten Miroğlu, yeni Anayasa'nın da AK Parti'ye kısmet olacağını ifade etti.

Çözüm sürecinin devam edeceğini aktaran Miroğlu, "Çözüm Süreci devam edecek ama muhatabımız sürecin 3 yıl önce başladığı muhataplar değildir. O muhataplar, HDP ve PKK ekseniydi ama HDP ve PKK, bu muhataplığı maalesef istismar etti. Bir daha bir istismar yaşamak istemiyoruz. Bizim artık Çözüm Süreci'nde muhatabımız Edirne'den Hakkâri'ye kadar bütün halktır. Kürt'üyle, Türk'üyle, Arap'ıyla bütün bir halktır. Bu ülkenin yurttaşı herkes Çözüm Süreci'nin muhatabıdır. Kürt meselesinde çözüm süreci dediğimiz zaman sadece Kürtleri ilgilendiren, Kürtlerle alakalı süreçten bahsetmiyoruz. Bütün Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarını ilgilendiren süreçten bahsediyoruz." (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler