Şanlıurfa’da 13 bin muhtaç aileye kömür dağıtılacak

Haliliye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın, bu yıl 13 bin aileye 6 bin 500 ton kömür dağıtacağı belirtildi.

Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde oturan fakir ve yardıma muhtaç aileler bu kış mevsiminde de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının dağıtacağı kömürler ile ısınacak.

Haliliye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürlüğü, bu hafta içerisinde başlanacak olan kömür dağıtımıyla ilgili çalışmalarını tamamladı. Haliliye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının bu yıl yapacağı kömür yardımından 13 bin aile yararlanacak.

Konu hakkında bilgi veren Haliliye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Uğur Gönüllü, "Vakfımızca yapılan hane ziyaretleri ve sistemsel tetkikler sonucunda tespit edilmiş olan muhtaç ailelerin taleplerini karşılamak için, çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz" dedi.

Kömür dağıtımına 10 Kasım 2015 Cuma günü başlayacaklarını belirten Gönüllü: "İlçe Kaymakamımızın talimatı doğrultusunda hafta sonları da dahil olmak üzere 1 ay boyunca Vakıf Personelimizle düzenli bir şekilde 6 bin 500 ton kömürü, 13 bin aileye dağıtacağız. Vakfımızın dağıtacağı kömür yardımından yararlanacak vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Yeteri kadar kömürümüz mevcut. Her haneye 15 torba kömür verilecek olup 15 torba kömürün ortalama ağırlığı 490 ile 520 kilogram arasındadır." şeklinde konuştu.

Kömür dağıtımını mahalle sıralamasına göre yapacaklarını aktaran Gönüllü açıklamasında ayrıca: "Dağıtımın yapılacağı alanda izdiham yaşanmaması için, kömür dağıtım süresini uzatmak başta olmak üzere Vakıf Başkanlığımızca çeşitli tedbirler alınmış durumdadır. Mahalle sırası gelen vatandaşımız kömürünü rahatlıkla dağıtım alanından alıp tahsis edilmiş araçlarla evine rahatlıkla götürebilecek olup, gerek nakliye, gerekse hamaliye için herhangi bir ücret ödemeyecektir." ifadelerine yer verdi.

Haliliye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 10 Kasım'da başlayacak olan kömür dağıtımındaki mahalle sıralaması şu şekilde açıklandı:

Ahmet Yesevi Mahallesi 10 Kasım 2015

Devteşti Mahallesi 11-12 Kasım 2015

Yavuz Selim Mahallesi 13-14 Kasım 2015

Süleymaniye Mahallesi 15-16 Kasım 2015

Bağlarbaşı Mahallesi 17 Kasım 2015

Sancaktar Mahallesi 18 Kasım 2015

Kamberiye Mahallesi 19 Kasım 2015

Yeşildirek Mahallesi 20 Kasım 2015

Karşıyaka Mahallesi 21 Kasım 2015

Sırrın, Akpınar Mahalleleri 22 Kasım 2015

İmam Bakır,Paşabağı,Şair Nabi, Bamya Suyu Mahalleleri 23-24 Kasım

Selahattin Eyyübi,Yenişehir,Refahiye,Hamidiye Mahalleleri 25 Kasım

Osman Gazi,Ulubatlı,Veysel Karani,Ertuğrul Gazi mahalleleri 26 Kasım

Atatürk, Şehitlik, Hızmalı Mahalleleri 27 Kasım

İpekyol, Cengiz Topel, Mimar Sinan Mahalleleri 28 Kasım

Bahçelievler, Sultan Fatih, Şair Şevket mahalleleri 29 Kasım

(İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler