Siirt’te madde bağımlılığı eğitimleri verildi

Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kız Kur’an kurslarındaki öğrencilere "Madde Bağımlılığı ve Zararları" konulu konferans verildi.

Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Siirt Müftülüğü iş birliği ile Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Programları biriminde görevli Psikolog Songül Yılmaz tarafından İl Müftülüğüne bağlı kız Kur'an kurslarındaki öğrencilere "Madde Bağımlılığı ve Zararları" konulu konferans verildi.

öğrencilere Madde Bağımlılığı ve zararları anlatılarak madde bağımlılığı ile mücadelenin önemi üzerinde duruldu. öğrencilerin konu ile ilgili soruları cevaplandırılırken ilimizdeki mücadele kapsamında yapılan çalışmalar anlatıldı.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahadır özdemir, uyuşturucu madde kullanımının, önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu ve tüm boyutları ve risk etmenleri ile birlikte ortaya konması gereken tıbbi, hukuki, sosyal ve güvenlik boyutları olan bir konu olduğunu söyledi.

özdemir, madde bağımlılığının yol açtığı fiziksel, ruhsal ve toplumsal sorunlar hakkında bilgilenme, madde ile mücadelenin ilk basamağı olduğunu belirtti.

Türkiye'de uyuşturucu madde kullanan kişiler içerisinde en yüksek oranın 15-24 yaş arasında olduğunu belirten özdemir, "Yani uyuşturucu madde kullanan kişilerin büyük bir kısmını çocuklar ve gençler oluşturmaktadır. Madde bağımlılığının zararlarıyla ilgili doğru bilgilendirme yapılması, özellikle çocukların ve gençlerin madde kullanımı konusunda özendirilmeden bilgilendirilmesi amacıyla okulların yanı sıra Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilere eğitim veriliyor." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler