​Diyarbakır Valiliği Sur İlçesi Dört Ayaklı Minare civarında meydana gelen olaylarla ilgili bir açıklama yaptı.

Diyarbakır Valiliği Sur İlçesi Dört Ayaklı Minare civarında Diyarbakır Barosu tarafından yapılan basın açıklaması esnasında yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada; "28.11.2015 tarihinde saat 11.00 dolaylarında Sur İlçesi Dört Ayaklı Minare civarında Diyarbakır Barosu tarafından bir basın açıklaması programı yapıldığı esnada güvenlik görevlilerine saldırıda bulunulduğu belirtildi.

1 polisin hayatını kaybettiği 2 polisin de yaralandığı hatırlatılan açıklamada yaralı bir polisin tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Hastanesinde yaşamını yitirdiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Gündüz saatlerinde olayın vuku bulduğu yerde; içinde savcılarımızın da yer aldığı olay yeri inceleme ekibinin çalışma yaptığı bölgeye ateş açılmış, herhangi bir can kaybı meydana gelmemiştir." denildi.

Açıklamada ayrıca, olay yeri inceleme ekibinin güvenliğini sağlamakla görevli 1 adet kobra tipi aracın geçişi sırasında tuzaklı bombanın patlatılması sonucu araçta bulunan 3 polis memuru hafif şekilde yaralandığı ifade edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler