Sarı, Kiğı ilçesinde incelemelerde bulundu

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, 03 Aralık’ta meydana gelen depremin merkez üssü olan Bingöl’ün Kığı İlçesinde incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, 03 Aralık'ta meydana gelen depremin merkez üssü olan Bingöl'ün Kığı İlçesinde bulunan okullarda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Sarı, Kığı İlçesindeki okulları ziyaret ederek ilçede görev yapan öğretmen ve öğrencilere yaşanan depremden dolayı geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Allah beterinden korusun. Bol bol dua etmek lazım. Bunlar olağan şeyler ama önemli olan bizim tedbirlerimizi almamız. Deprem insanı öldürmez, bizim yanlışımız bizi öldürür."dedi.

03 Aralık günü gece 01.30 civarında Kiğı ilçesinde meydana gelen depremden dolayı okullara yaptığı ziyaret hakkında bilgi veren Sarı, "Okullarımızda herhangi bir hasarın olup olmadığını yerinde görmek istedik. İlçede görev yapan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, onların her daim yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Depremde can kaybı olmaması sevindiricidir." diye konuştu.

Yaşanan olaydan sonra Milli Eğitim Müdürünün göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür eden öğretmenler, "Allah razı olsun bizleri bu zor günümüzde yalnız bırakmayarak, yanımızda oldular, sorunlarımızı ve isteklerimizi dinlediler kendilerine teşekkür ediyoruz."ş eklinde memnuniyetlerini dile getirdiler. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler