Bingöl’ün Kiğı ilçesinde akşam saatlerinde 4.3 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldiği belirtildi.

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde akşam saatlerinde yaklaşık yarım saat ara ile 4.3 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden edinilen bilgiye göre, saat 17.37'de merkez üssü Bingöl'ün Kiğı ilçesi Açıkgüney köyü olan yerin 5 kilometre derinliğinde 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.

Daha sonra saat 18.00'de merkez üssü Açıkgüney köyü olan 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği ve bu olan depremlerin ardından en büyüğü 3,7 olan 4 deprem daha yaşandığı belirtildi.

Kiğı'da halk evlerini terk ediyor

Alınan bilgiye göre, yaşanan depremlerin ardından Kiğı ilçesinde yaşayan vatandaşların evlerini terk ederek daha güvenli yerlere sığındığı öğrenildi. İlçede yaşayan bazı vatandaşların da ilçeyi terk ederek, Bingöl merkeze gelip akrabalarının yanına sığındığı bildirildi.

Ayrıca Kiğı ilçesinde aralıklarla meydana gelen depremlerin ardından ilçede bulunan halkın endişeli olduğu ifade edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler