Rahmet Gıda Bankası’ndan muhtaç ailelere yardım

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde faaliyet yürüten Rahmet Gıda Bankası, aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunduğu muhtaç ailelere yardımda bulundu.

Mardin'in Kızıltepe (Qoser) ilçesinde faaliyet yürüten Rahmet Gıda Bankası, aralarında Suriyeli mültecilerinde bulunduğu 161 muhtaç aileye çeşitli yardımlarda bulundu.

Yetim ve muhtaç ailelere yaptığı yardımlarla adını sıkça duyuran ve kurulduğu günden beri binlerce aileye yardım ulaştıran Rahmet Gıda Bankası, Ekim-Kasım ayı faaliyet raporu açıkladı. Aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunduğu yardıma muhtaç 87 aileye gıda, 25 aileye giyim, 49 aileye ayakkabı olmak üzere toplamda 161 aileye 6 bin 330 TL değerinde yardım yapıldığı belirtildi.

Yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Rahmet Gıda Bankası Başkanı Mehmet Şirin öz, "2 ay içerisinde hayırseverlerin bağışladığı yardımları ilçemizde ikamet eden ve aralarında Suriyeli mültecilerinin de bulunduğu yardıma muhtaç 87 aileye gıda paketi, 49 aileye ayakkabı ve 25 aileye giyim yardımında bulunduk. Toplamda 161 aileye 6 bin 330 TL değerinde yardım dağıttık." dedi.

Hayırsever ve üyelerine teşekkür eden öz, son olarak şunları söyledi: "Kurulduğumuz günden beri, binlerce yetim ve muhtaç ailelere ulaştırdığımız yardımlar, hayırseverlerin bağışladığı yardımlar sayesinde olmuştur. Rahmet Gıda Bankası aracılığı ile bu hayırlı işlerde yetim ve muhtaçlara yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlerden ve büyük fedakarlıklarla yardıma muhtaç ailelerin yardımlarına koşan dernek üye ve gönüllülerimizden Allah razı olsun." (Mehmet Aslan - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler