Peygamberler şehrinde Nemrud’un ateşi yakıldı

Peygamberler Şehri olarak bilinen Şanlıurfa'da halkın tepkisine rağmen gerçekleştirilen dans grubunun etkinliğine protokol katılmadı.

Şanlıurfa'da yapılacağı duyurulan dans etkinliği halkın tepkisine rağmen gerçekleştirildi. Afişlerin asılmasından sonra Şanlıurfa Peygamber Sevdalıları Platformu başta olmak üzere birçok STK'nın ikili resmi yetkililerle görüşme yaparak rahatsızlığını dile getirmişti.

Şanlıurfa Valiliği ve belediyelerin tepki üzerine organizatörle görüştükleri ve uygunsuz sahneler olmayacak sözü aldıkları halde halkın inancına uymayan sahneler sergilendiği görüldü.

Aylar öncesinde şehrin dört bir tarafına asılan pankartlarda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü Belediyesi, Eyyübiye Belediyesi ve ŞUTSO'nun amblemiyle reklamı yapılan dans gösterisi, Gap Arena Stadyumunda yapıldı.

Küçük-büyük, kız-erkek ayrımı yapılmadan yarı çıplak denilecek şekilde sergilenen dans gösterisinde ara ara dini motiflerin ve enstrümanların arka planda verildiği gözlemlendi.

Dans gösterisini Suruç'taki patlamada ölenlere adıyoruz denilen programda ateş ve putların arka planda verilmesi akıllara Zerdüştlüğü meşrulaştırıyor mu sorusunu getirdi. (Ramazan Casuk - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler