Aç kalan hayvanlar için yem bırakıldı

Kızılay Batman Şubesi, soğuk kış günlerinde yiyecek bulamayan hayvanlar için şehrin belli noktalarındaki park ve bahçelere yem bıraktı.

Kızılay Batman Şubesi bu yılda hayvanları unutmadı. Kızılay Şubesi üye ve gönüllüleri ile birlikte artan soğuk kış koşulları ile birlikte yem bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve kuşları beslemek için şehrin belli noktalarına ekmek ve yem bıraktı.

Kızılay Batman Şube Başkanı Sabahattin Tezdiğ konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kurumumuz her zaman şefkatini göstermiştir. Kızılay Batman Şubesi olarak sadece insan için değil doğada yaşayan diğer canlılar için de elimizden geleni yapmaktayız. Yaratılan her canlıya karşı sorumluluğumuz bulunmaktadır. Muhtaçlara yardım etmek bizim görevimizdir. Bu soğuk kış günlerinde yiyecek bulamayan canlılara da şehrin belli noktalarına, park ve bahçelere yem bırakarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda da halkımızı duyarlı olup bu konuda desteğe davet ediyorum. Herkes kapısının veya penceresinin önüne yem bırakarak kuşların açlıktan ölmesini engelleyebilir." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler