Batman’da üç günlük elektrik kesintisi uyarısı

​Batman merkez ile Hasankeyf ve Binatlı fiderlerinde yapılacak çalışmalar nedeniyle üç gün boyunca kısmi elektrik kesintisine gidileceği bildirildi.

Batman şehir merkezi ile Hasankeyf ve Binatlı fiderlerinde yapılacak çalışmalar nedeniyle Pazar, Pazartesi ve Salı olmak üzere üç günlük süreyle belirli saatlerde kısmi elektrik kesintisine gidileceği belirtildi.

TEİAŞ Batman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Tel çekiminin sorunsuz yapılabilmesi için TEİAŞ tarafından yapılacak olan çalışma kapsamında 20-21-22 Aralık Pazar, Pazartesi ve Salı üç gün süreyle 06.30 ile 17.30 saatleri arasında TEİAŞ tarafından Hasankeyf ve Binatlı Fideri'nde enerji kesilecektir." denildi.

Açıklamanın devamında etkilenecek bölgeler şu şekilde sıralandı;

-Hasankeyf Fideri: (Hasankeyf ilçesi hariç): Binatlı Han, Binatlı Kolbaşı, Yolveren, Demirbilek ve Çeşmebaşı Mezraları. Binatlı Fideri: Binatlı, Akça, Recepler, Çayüstü, Çevrimova köyleri-bağlı mezralar ve Ticari işyerleri

Ayrıca Dicle EDAŞ Batman İl Müdürlüğü yapılan açıklamada, Batman Merkez SSK Kavşağında Batman Belediye'sinin yapımına devam edilen yol genişletme çalışmaları kapsamında, yolda kalan direklerin demontaj ve montaj işi nedeniyle 20 Aralık Pazar günü 07.00-16.00 saatleri arasında Pınarbaşı, Sağlık, Kültür, Bağlar ve Pazaryeri Mahallelerinin kısmi alanında elektrik kesintisi yaşanacaktır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler