Malatya’da kaçakçılık operasyonu: 21 gözaltı

Malatya da emniyet ve jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu madde satıcıları ve sigara kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonlarda, çok miktarda kaçak sigara ve uyuşturucu madde ele geçirilirken, 21 kişi gözaltına alındı.

Malatya'da jandarma ekipleri tarafından yapılan yol kontrolleri sırasında 21 kilogram 946 gram kubar esrar maddesi ile 16 kilogram 94 gram toz esrar ve 4 bin 770 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildiği ifade edildi. Ele geçirilen esrar ve kaçak sigaralarla ilgili 10 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet ekipleri tarafından yapılan 3 farklı çalışmada ise, 34 kg 258 gram uyuşturucu esrar maddesi,590 adet uyarıcı nitelikli Ecstasy hap ele geçirildiği, uyuşturucu maddeler ile ilgili olarak toplam 11 şüpheli şahsın gözaltına alındığı belirtildi.

İki ayrı operasyonda da yakalanan toplam 21 şüpheliden 4'ü adli kontrol hükümleri uygulanmak üzere serbest kalırken, 11 şüpheli ise işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı, 6 şüphelinin ise tutuklanarak cezaevine gönderildiği ifade edildi. (Muhammed Ali Batı/ İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler