Bölgeye zırhlı ambulanslar geliyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çatışmaların olduğu bölgelerde zırhlı ambulansların hizmet vereceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, özel bir televizyon kanalında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu, çatışmaların yoğun olduğu bölgelerde zırhlı ambulansların hizmet vereceğini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, "önümüzdeki günlerde zırhlı ambulanslar devreye girecek. özellikle o bölgelerde zırhlı ambulanslar hizmet verecek." dedi.

Sağlık hizmetlerine yönelik ciddi saldırıların olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Çok ciddi olaylar yaşanıyor. Hastaneye roketatar geliyor. Hekimlerimiz sağlık personelimiz sığınağa iniyor. Doğum bekleyen anneler var, yatan hastalar var. Bunları bırakıp nasıl geri çekilebilirsiniz? Her türlü tedbiri alıyoruz. Ulaşılamayan bölgelere emniyet güçlerimizin desteği ile gidiyoruz. Normal hastalıklar dolayısıyla polikliniklerimize gelen hasta sayısı azaldı. Doğum ve diyaliz ve acil durumları çözmekte sorunumuz yok. Bölgede bir hafta 10 gün sonra bölge tamamen temizlendikten sonra eskisinden çok daha iyi koşullarda sağlık ve diğer alanlarda hizmet vermeye devam edeceğiz." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler