Suriye’nin Halep şehrinden gelerek Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine sığınan 10 nüfuslu 2 aile, hayır sahiplerden yardım bekliyor.

Suriye'de devam eden savaştan kaçan Suriyeli aileler, can güvenlikleri kalmayınca çocuklarıyla beraber çareyi Türkiye'ye gelmekte buldular. Savaştan kaçan aileler Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine yerleştiler.

Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyeli aile, kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

Savaştan yaralanan ve sakat kalan aile reisi Abdurrahman Mahmut Barut, yaşadığı dramı güçlükle anlattı. Barut, "Uçaklarla şehrimizi bombaladılar. Şehrin üzerine atılan varil bombasıyla akrabalarımızın bir kısmı hayatlarını kaybetti. Ben ise yaralandım, bir elim kesildi. Şuan vücudumun çoğu yerinde hala demir parçaları bulunmakta, ameliyat olmam gerekiyor. Ama param olmadığı için olamıyorum." dedi.

Memleketlerinden üzerlerindeki elbiselerle geldikleri için hiçbir şeyleri olmadığını ifade eden Barut, "Bir hayır sahibi geçici olarak bize bir ev verdi o da yağmur yağınca üzerimize damlatıyor. özellikle çocuklarımızın kış aylarında üstlerine giyecek bir şeyleri yok ne yataklarımız var ne yakacak odunumuz. Ve ne de doğru dürüst yiyecek bir şeyimiz var." diyerek yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Barut son olarak, kendilerine bir an önce hayır sahipleri tarafından uzanacak bir yardım eli beklediklerini söyledi. (Sabri Acet - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler