Mardin’in Dargeçit ilçesinde aynı aileden 2 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin yaralandığı PKK saldırısının sis perdesi aralanıyor.

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Mardin'in Dargeçit ilçesinde 23 Aralık'ta bir eve düzenlenen saldırıda 70 yaşındaki Necim Kılıç ve 34 yaşındaki kızı Sabahat Kılıç hayatını kaybetmiş, aynı aileden Fatma Kılıç (50) ve Selamet Kılıç (33) ise yaralanmıştı.

Yaralıların Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavilerine devam edilirken saldırının sis perdesi ise aralanıyor. İlke Haber Ajansı'na (İLKHA) konuşan Dargeçitli görgü tanığı isminin yazılmaması şartıyla yaşanan dehşet verici olayı şöyle anlattı:

Malumunuz ilçemizde 11 Aralık'ta bu yana sokağa çıkma yasağı var. Bu nedenle bizler de evimize kapanmışız. Zaman zaman yaşanan çatışmaları gizlice pencereden izliyoruz. Bahsettiğiniz olayın büyük bir bölümüne şahit olduk. 22 Aralık günüydü, polis ve askerler Safa Mahallesi'ne girmek istedi. Ancak mahallenin hâkim yerlerine PKK'nin keskin nişancıları konumlanmıştı. Polis ve asker mahalleye girer girmez keskin nişancılar ateş açtı ve bazı polis ile asker yaralandı. Salı günüydü ve polisler gün boyu uğraştı ama keskin nişancılar nedeniyle mahalleye giremedi. Ertesi gün yani 23 Aralık Çarşamba günü de polisler girmek istedi, fakat keskin nişancılar yine ateş açtı. Akşam oldu, saat 20.00 civarlarında keskin nişancılar yine ateş etmeye başladı. Tabi ilk başta polisin yine mahalleye girmeye çalıştığını anladık, ancak ortada polis falan yoktu. Gece olduğu için kurşunların nereye sıkıldığını hemen fark ettik. Kurşunlar Necmi dayının evinde parlıyordu. Safa Mahallesi ile Saray Mahallesi arası çok yakın. Kurşunların sıkıldığı yer ile evin arası 500 metrelik bir mesafe var. Tabi Safa Mahallesi'nde elektrikler yoktu, ancak Necmi Dayının evinin bulunduğu Saray Mahallesi Kılıç Sokak'ta elektrikler vardı. Hemen evinin dibinde de bir elektrik direği vardı ve evinin tamamını aydınlatıyordu. Bizim aldığımız bilgilere göre; keskin nişancılar Necmi Dayıyı görür görmez ateş açarak vuruyorlar. O yere yığılınca eşi görüyor ve yanına gidiyor. Yanına gidince keskin nişancılar bu kez eşini hedef alıyor. Çığlıkları duyan iki kızı da çıkınca onlar da hedef alınıyor. Tüm aile fertlerini bu şekilde vuruyorlar. Hepsini vurduktan sonra yaklaşık 10 dakika eve rastgele ateş açılıyor. Tabi yakınları olayı duyuyor ama keskin nişancılardan dolayı yaralıları alamıyorlar. Bir ipe kanca bağlayıp onları bulundukları yerden çektikten sonra hastaneye kaldırıyor. Necmi Dayı çok dürüst biriydi, dindardı ve dindarları seviyordu. Kanaatimce bu yüzden hedef alındı.

İlçede şuan itibariyle silah veya patlama sesinin artık duyulmadığını kaydeden vatandaş, polis ve askerin şuan ev aramasına başladığını ve birçok PKK'liyi gözaltına aldığını aktardı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler