Cinnet getiren asker arkaşlarını vurdu

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, sınır hattında nöbet tutan 3 askerin açılan ateş sonucu hayatını kaybetmesi ile ilgili Genel Kurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, nöbet tutan askerlerden birinin cinnet getirip 2 arkadaşını vurduktan sonra intihar ettiği bildirildi.

Sınır hattındaki nöbetçi 3 askerin öldürülmesi olayının, nöbet tutan askerlerden birinin cinnet getirip 2 arkadaşını vurduktan sonra intihar ettiği, ancak olayın sınır hattında meydana geldiği için ateşin Suriye tarafından açıldığı görüşünün ağırlık kazandığı ortaya çıktı.

Olay gece yarısı saat 00.30 sıralarında Ceylanpınar İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Gökçayır Mahallesi yakınlarındaki nöbetçi kulübesinde meydana geldi.

Olayla ilgili Genel Kurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Olay terör saldırısı değil, bir askerin iki arkadaşını şehit edip intihar etmesidir." denildi.

Sınır hattında nöbet tutarken bilinmeyen yerden açılan ateş sonucu Ramazan Yel, Kadir Yıldız ve Umut Aslan isimli askerler hayatını kaybetmiş, olaydan sonra bölgeye Ceylanpınar ve Şanlıurfa'dan özel harekat ekipleri ile askeri birlikler sevk edilerek, sınır hattında önlemler artırılmıştı.

Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, sınır hattında nöbet tutan 3 askerin, Suriye tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği bildirilmiş, Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük ise olayın araştırıldığını açıklamıştı.

öte yandan hayatını kaybeden askerlerin cenazelerinin, savcılık incelemesinin ardından Ceylanpınar Devlet Hastanesi morguna getirildikten sonra, Şanlıurfa Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler