​Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çıkan çatışmalarda mermiler Ulu Camii’ye isabet etti.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürüyor. Çatışma seslerinin kesilmediği ilçede tarihi Ulu Camii de kurşunların hedefi oldu.

Dış cephe duvarı ve camlara isabet eden kurşunlar, camide maddi hasar oluştururken olayda herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın yaşanmadığı öğrenildi.

Sur içinde bulunan 6 mahallede ilan edilen yasak Gazi Caddesinde 30 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 07.00 itibari ile kaldırılmıştı.

Çatışma ve top seslerinin yankılandığı Sur ilçesinde bugün çıkan çatışmalarda evine havan topu isabet etmesi sonucu bir kadın feci şekilde can verirken 4 kişi de yaralanmıştı.

Daha önce de ilçede sokağa çıkma yasağında çatışmaların yaşandığı Fatih Paşa Mahallesi'ndeki Kurşunlu Camii ateşe verilerek tamamen kullanılamaz hale getirilmişti. (M. Sıddık Bilge- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler