Bingöllülerden sabah namazı buluşmalarına yoğun ilgi

Bingöl İl Müftülüğü ve İslami Sivil Toplum Kuruluşlarının öncülüğünde yapılan ‘Sabah namazı buluşmaları’ etkinliğine halk yoğun ilgi gösteriyor.

Bingöl İl Müftülüğü ve İslami STK'ların başlattıkları "Sabah Namazında buluşuyoruz" etkinliği devam ediyor. Sabah namazı vaktinde merkez Ulu Camii'sinde düzenlenen etkinliğe Bingöllüler yoğun ilgi gösterdi.

İl müftülüğü ve Bingöl'de bazı STK'ların bir araya gelerek oluşturdukları ‘İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu' öncülüğünde Bingöl halkı sabah namazında buluştu.

Namaz sonrası il müftüsü Mecit Can Sabah namazının önem ve kıymetini anlattı. Can, "Doğrusu yeni bir hamleyle ve yeni bir çıkışla Bingöl'deki Sivil Toplum Kuruluşlarındaki kardeşlerimizle birlikte hızlandırdık. Bugün görüldüğü gibi Ulu Camii'de elhamdülillah Sabah namazında hep hayal ettiğimiz ve özlem duyduğumuz bir tabloyla sabah namazını hep birlikte kıldık. Bingöl'e yakışan da buydu. Biz de Bingöl'e yakışanı yaptık ve inşallah bundan böyle daha etkin bir şekilde programımızı sürdüreceğiz. Bir il müftüsü olarak bu benim görevim ve yapmak zorundayız. Cemaatimizin ve Müslüman kardeşlerimizin katılımı bizi çok çok memnun etmiştir. Allah kendilerinden razı olsun. Rabbim bizi bu camide sabah namazında buluşturduğu gibi inşallah mahşer günü Hz Peygamber(a.s)'in Havzu Kevseri başından ve Liva hamd bayrağı altında bizleri bir araya getirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cenabı Allah Bingöllümüzün ve memleketimizin huzurunu muhafaza etsin. Allah herkesten razı olsun."dedi.

Müftü Can'ın konuşmasının ardından Ulu Camii İmam Hatibi Mücahit Çelik hoca, dünya Müslümanların birlik ve beraberliği için dualar yaptı.

"Eğer Cuma namazına gider gibi sabah namazına gidilirse toplum huzurlu olur"

İl müftülüğü ile STK'ların gayretleriyle başlatılan Sabah namazı buluşmalarının önemli bir adım olduğunu ifade eden Eğitim Bir- Sen Bingöl Şube başkanı Yunus Kava, "Bugün Ulu camimizde Pazar sabahı seher vaktinde genç kardeşlerimizle birlikte bir araya gelip namaza durmak, Rabbimize karşı görevimizi yerine getirmek bizleri çok mutlu etti. Bu vesileyle sabahın feyzi ve bereketinden istifade ettik. İnşallah bundan böyle camilerimiz dolup taşacak. Cenab-ı Hak, Bingöl ve tüm Türkiye'de sabah namazı ve diğer hayırlı işlere katılımı çoğaltsın inşallah. M. Akif Ersoy'un şu sözünü söylemek istiyorum, Akif'e, bu millet ne zaman düzelecek, dediklerinde; ‘Cuma namazına katılan cemaat eğer sabah namazına da gider katılırsa o zaman düzelir.' Diye cevap veriyor.

‘Sabah namazında gençlerle beraber bir araya gelip namaz kılmak bizleri sevindiriyor'

Sabah namazına katılan İHH Bingöl Derneği Başkanı Muhittin Gilli ise, "Sabah namazında gençlerle beraber bir araya gelip namaz kılmak bizleri sevindiriyor. Sabah namazı buluşmaları özlediğimiz bir tabloydu. Sabah namazında sadece bir camide değil bütün camilerde bir Cuma namazına gider gibi gitmemiz lazım ve böyle olursa birçok sıkıntı duyduğumuz konular ortadan kalkar ve huzur ortamı oluşur. Hedefimiz inşallah gençlerimizle birlikte her daim sabah namazında bir araya gelip kıyamda durmaktır. Bu etkinliğimizi haftanın her Pazar sabahında devam ettireceğiz. Bunu STK'lar ve müftülüğümüzle beraber yapacağız dolayısıyla dönem bir ve beraber olma dönemidir. Gençlerimize sahip çıkma adına bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Program, daha sonra katılımcılar için dört yol parkında yapılan çorba ikramıyla son buldu. (Nihat Kanat- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler