A A A

Osmaniye İslam şehitlerini yâd etti

Eklenme : 2016-02-14 16:57

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye derneklerden Osmaniye İlim Ve Yardımlaşma Derneği (OSİYAD) tarafından düzenlenen 'Şehadet' konulu programda İslam şehitleri özlem ve hasretle yâd edildi.

Osmaniye İslam şehitlerini yâd etti

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Osmaniye İlim Ve Yardımlaşma Derneği (OSİYAD), Şubat ayı münasebetiyle şehadet konulu program düzenledi. Duygu dolu anların yaşandığı programda İslam şehitleri özlem ve minnetle yâd edildi.

Kur'an tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Şehitler Kervanı Platformu Başkanı ömer Çelik, Şubat ayının şehadet ayı olarak anıldığını belirterek, şehitlerin Allah'ın yeryüzündeki şahitleri olduğuna vurgu yaptı.

Çelik, "Şehitler Allah'ın kendilerine verdiği nimetlere şahitlik edip şükürlerinin bir edası olarak emanet aldıkları canlarını tertemiz bir şekilde Allah'a feda ederler. Şehitler, İlay-ı Kelimetullah'ı yeryüzünün her tarafına yayarak Allah'ın dinini yüceltirler. Şehitler, mazlum ve Mustazaf halkları zulmün ve şirkin karanlığından, İslam'ın tertemiz iklimine kavuşturarak Allah'ın dinine şahitlik ederler.' diyerek şehadet ve şehitlerin önemine vurgu yaptı.

Şehadeti isteyenler zelil olmazlar

"Şehadet öyle bir aşk ki hiçbir aşk buna erişemez" diyen Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Mektebinde şehadet olan bir toplum için esaret, zillet, pişmanlık asla yoktur. Şehadeti istemeyen bir toplum ise zillete esarete mahkûmdur. Resulullah'ın (s.a.s) bir hadisi şeriflerinde; ‘Şehadeti istemeden, kalbinde şehit olma isteği olmadan ölmek cahiliye ölümüdür.' buyuruyor. Kalbinde şehit olma arzusu olan bir mümin, yatağında ölse dahi ona şehit sevabı yazılır." diye konuştu.

Duygu dolu anların yaşandığı programda sık sık tekbirler getirildi. Adana Grup Kervan ekibinin söylediği ezgilerle süren program, duayla son buldu. (Abdulkadir Alakuş- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

DİMED üyeleri tarihle buluştu

DİMED üyeleri tarihle buluştu

2017-08-16 14:47:18

DİMED, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çalışan üyelerini düzenlediği gezi programıyla tarihle buluşturdu.

Gümüşün karayla uyumu: Savat

Gümüşün karayla uyumu: Savat

2017-08-10 18:33:39

​Tarihte yaklaşık 2 bin 500 yıllık geçmişi olan gümüşün üzeri karartılarak gerçekleştirilen "savat", Vanlı ustaların ellerinde sanata dönüşüyor.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.

Midyat’ta ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

​Mardin’in Midyat ilçesinde kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Ankara Emniyet Müdürü görevini bıraktı

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, emeklilik dilekçesini vererek, görevini bıraktı.

"Bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ediyoruz"

15 Temmuz Derneği, bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ettiklerini açıkladı.
TÜM HABERLER