AK Parti Heyeti Şırnak’ta

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Şırnak’ta çalışma yürütmeleri için görevlendirilen milletvekilleri ve partililerden oluşan heyet Şırnak’ta bazı ziyaretlerde bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Şırnak'ta çalışma yürütmeleri için görevlendirilen Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, İstanbul milletvekilleri Ravza Kavakçı Kan ile Nurettin Nebati, Şırnak'ta bazı ziyaretlerde bulundu.

Ak Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı ile İstanbul Milletvekilleri Nurettin Nebati ve Ravza Kavakçı Kan, bazı temaslarda bulunmak için geldiği Şırnak'ta , bir otelde sivil toplum kuruluşları ile kahvaltı toplantısı gerçekleştirdi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıdan sonra Ak Parti İl Başkanlığı'na geçen milletvekilliler burada konferans salonunda partililere hitap etti.

AK Parti İlçe Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen milletvekilleri adına konuşan Nebati, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 1 Kasım seçiminde partisinin milletvekili çıkarmadığı Şırnak'ta daha iyi hizmetler sunma için kendilerini görevlendirdiğini söyledi.

" Kürtlerin temsilcileri odluğunu iddia edenler ortalığı kan göle çevirdiler."

Birilerinin maşası olanlar kendi halklarının adına değil, kendilerinin sırtını farklı yerlere dayayanların adeta oyun alanlarına dönüştürüldüğünü söyleyerek şöyle konuştu;

" Cizre'de toplar patladı, Cizre'de şehitler verdik. Cizre'de insanlar evlerini terk etmek zorunda bırakıldı. Evlerini terk etmek zorunda kalan kimler ? Bu coğrafyada yaşayan Kürtler. Bu coğrafyada yaşayan Kürtler adına evinin önünde hendek ve çukur kazanlar kimler? Kim Kürdün hakkını koruyor? Kim Kürtlerin sorumluluğunu yerine getiriyor? O çukuru kazanlar o çukura bomba koyanlar, o bebek beşiklerine bombalı tuzakları koyanlar hiç mi Şırnak'ın hava alanının üstünde yazan Şeraffetin Elçi Havaalanı'ndan utanç duymadılar ? Hiç mi Şehri Nuh'tan rahatsızlık duymadılar? Türkiye yakılan okullardan, kaçan öğretmenlerden dersini öğrenemeyen öğrencilerden hiç mi hicap duymuyorlar?

Çukur kazanların Kürtler adına hareket etmediklerini ifade eden Nebati, bölgeye huzur getirmek için çabalayacakları yerde bölgeyi kan gölüne çeviren bir ideolojinin hüküm sürdüğünü ifade etti.

" Kürt Kanı dökmekten vazgeçin "

Türkiye'yi karıştırmak isteyen güçlerin iflah olamayacaklarını aktaran Nebati konuşmasının devamında şöyle konuştu;

"Siz kimin adına çukur açıyorsunuz? Kimin adına bomba patlatıyorsunuz? Allah'ı ve buradaki insanları şahit tutarım ki siz Kürtler adına iş yapmıyorsunuz? Bu Kürtlerin yakasında düşün ne istiyorsunuz bu insanlardan? Bu acı çektirdiğiniz yeter tam rahata erdik derken gene ortalığı kan gölüne çevirdiniz. Biz mutluyuz Arabıyla ,Türküyle, Kürdüyle, lazıyla onlarla kardeş olmaktan damat ve evli olmaktan mutluyuz kardeşim. Bu Kürtleri rahat bırakın.! Biz bu memleketin bir ferdiyiz. Biz utanmıyoruz Şırnaklı olmaktan, Yozgatlı olmaktan biz biriz ve hep beraber Türkiye'yiz ve Türkiye'yi inşa etmeye devam edeceğiz Bizim dünyamızda ayrılık yok. Bizim dünyamızda ötekileştirme yok. Bizim dünyamızda Allah'a kul olmak var. Bizim dünyamızda kimsenin önünde eğilmemek var. Bizim için secde sadece Allah için yapmak var. Bizim dünyamızda millet ümmet var. Ne istiyorsunuz bizden? Gidin kim size talimat veriyorsa , talimat verdikleri yerlerde bombalarınızı patlatın. Kürt kanı dökmekten vazgeçin. Kim size lojistik destek veriyorsa ve uluslararası arenada destek veriyorsa gidin orda patlatın burada bombalarınızı Kürtlerin başında patlatmayın. Onlar rahat yuvalarında güzel mekanlarda yaşamını devam edecekler benim buradaki Kürt kardeşim onun bombalarıyla ölecek. Yok öyle yağma. Biz eski Türkiye değiliz biz yeni Tükiyeyiz. Biz dostumuzu, düşmanlarımızı iyi tanıyoruz. DHKP-C, PKK, DEAŞ bu üçü birlikte 23 Temmuz'da operasyonlar yaptılar bu ülkede. Suruç'ta insanları katlettiler, Ankara'da bombaları patlattılar, Sultanahmet'te bomba patlattılar. Üçü birlikte hareket ediyor. Suriye karışık, Yemen karışık Türkiye'yi de karıştırmak istiyorlar. "

Türkiye'yi bölmek ve karıştırmak isteyenlerin heveslerinin kursaklarında kalacağını söyleyen Nebati, ülke olarak hükümet olarak iyi işleri yapmaya devam edeceklerini hep beraber bir olup hep beraber Türkiye olacaklarını ifade etti.

" Okulları yaktıranlar Kürtlerin temsilcisi olamazlar "

Konya Milletvekili Abdullah Ağralı da partililere hitaben yaptığı konuşmasında Şırnak'ta gerçekleşen operasyonların titizlikle sürdüğünü ve en kısa sürede güzel neticelerin alınacağını aktardı.

"Kürtleri savunduğunu iddia eden HDP'nin Kürtlerle alakası yok. Bunlar Kürtlerin savunucusu olamazlar. Diyarbakır Peygamberler şehri olarak anılıyor. Keza Şırnak Şehri Nuh diye adlandırılıyor. Ne oldu da bu İslam beldeleri birden terör ile Molotof ile anılır oldu? Bunları yapanlar Kürtlerin temsilcisi olabilir mi? Kürtlerin hastanesini, okulunu, yolunu yıkıp yakanlar mı?" dedi.

Şırnak Ak Parti l Başkanı Mehmet Aşan da Şırnak'ın en büyük sorunun terör ve işsizlik sorunu olduğunu söyledi.

Ak Parti heyeti, daha sonra Şırnak Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Devlet Hastanesinde bazı ziyaretler gerçekleştirdikten sonra ilden ayrıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler