“Kürdistan’ı çapulculara mal etmeyiz”

Partisinin İsviçre’de düzenlediği bir konferansın PKK’lilerce provoke edilmesine tepki gösteren Hak-Par Diyarbakır İl Başkanı Vasıf Kahraman, Kürdistan’ı çapulculara mal etmeyeceklerini söyledi.

Hak ve Adaletler Partisi (Hak-Par) Diyarbakır İl Başkanı Vasıf Kahraman, partisinin İsviçre'nin Basel şehrinde düzenlediği ‘Kürdistan'daki Gelişmeler ve Hak-Par' konulu konferansın bir grup PKK'li tarafından sabote edilmesine tepki gösterdi.

Bu tür provokatif saldırıların hiç kimseye fayda sağlamayacağını belirten Kahraman, Kürdistan'ı çapulculara mal etmeyeceklerini ifade etti.

Yapılan provokatif eylemlerin sadece bugüne has olmadığını, geçmiş zamanlarda da bu tür olayların yaşandığını hatırlatan Kahraman, "Yıllar önce de Kemal Burkay, Şıvan Perver gibi Kürt aydın ve yurtseverlerine yönelik provokatif eylemler oldu. Bunların sadece kendi çizgilerinde, kendilerinin doğrultusunda hareket eden siyasi görüşlere tahammülleri var. Diğerlerine, aykırı olanların hiçbir tanesine tahammülleri yoktur. Biz bunu Baasçı, ırkçı bir düşünce olarak, başka düşüncelere tahammülsüzlük olarak görürüz." dedi.

PKK'nin, kimsenin söz söylemesine fırsat vermediğini ifade eden Kahraman, yanlışları eleştiren kişilerin hazmedilmediği için saldırıya uğradığını söyledi.

Kürt halkının bir gün gerçekleri göreceğini vurgulayan Kahraman, "Biz Kürdistan'ı bu çapulculara mal etmeyiz. Bunların at oynatmasına müsaade etmeyiz. Ne yazık ki bugün güç ve silah onlarda, at oynatıyorlar. Bildikleri gibi, milleti sömürgecilere ezdirtiyorlar. Yarın şartlar değişir diye düşünüyorum. Kürt halkı gerçekleri görecek. Gördüğü zaman da o silah geri tepecek. Bu tür eylemlerin son bulmasını, Kürt aydınlarına yönelik provokatif eylemlerin Kürt halkına fayda sağlamayacağını düşünüyoruz. Bu tür şeyleri yapanları kınıyoruz." şeklinde konuştu. (Hamza Adiyaman / Emrah Deniz-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler