Viranşehir’de 40 bin fidan dağıtıldı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından, okul, cami, mezarlık ve mahalle muhtarlıklarına toplam 40 bin adet ücretsiz fidan dağıtıldı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından, okul, cami, mezarlık ve mahalle muhtarlıklarına toplam 40 bin adet ücretsiz fidan dağıtıldı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Viranşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dr. Siraç Yolcu, 2008 yılından bu yana Servi, Kızlıçam, Gladiçya, Akçaağaç, Dışbudak, Tespih ağacı, Nar ve İncir fidanı olmak üzere her yıl 40 ile 60 bin adet fidan'ın Orman Müdürlüğünden temin edilip ücretsiz dağıtıldığını belirtti.

Viranşehir'e yeşil bir görünüm kazandırmak için ağaç dikim sezonunda yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Yolcu, yapılan çalışmalarda desteklerini esirgemeyen, ilçe Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer'e teşekkür ederek, " Tek isteğimiz dağıtılan bu fidanların toprakla buluşması ve gerekli bakım ve koruma işlerinin yapılmasıdır. Umarım bu çalışmalar sonucu ilçemizin daha yeşil bir görünüme kavuşacaktır " diye konuştu. (Sabri Acet-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler