SGDP’nin kaldırılması esnafı memnun etti

Sosyal Güvenlik Destek Priminin (SGDP) kaldırılması emekli esnafı memnun etti.

Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Doğan Gazan, emekli olup da çalışan esnaftan Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) kesintisinin kaldırılmasının, çalışmaya devam eden tüm emekli esnafı sevindirdiğini söyledi.

Meclis'te kabul edilen Torba Yasası ile çalışan emeklilerin maaşlarındaki kesintinin tamamen kalktığını belirten Birlik Başkanı Gazan, çalışan emekli esnafın maaşlarını bu ay yüzde 10 zamlı olarak alacaklarını hatırlattı.

Emekli olup çalışmak zorunda kalan ve ev ekonomisine katkıda bulunmak için çalışmaya devam eden esnaftan kesilen Sosyal Güvenlik Destek Priminin önce yüzde 15'ten yüzde 10'a düşürüldüğünü belirten Gazan, "TBMM Plan Bütçe Komisyonunda yapılan görüşmeler neticesinde ise tamamen kaldırılması kabul edilmiştir. Bu düzenlemenin kaldırılması, emekli olan ancak çalışmaya devam etmek zorunda bulunan esnafımız adına oldukça sevindiricidir. Ticari bir kazancı olan emekli esnafımız artık maaşlarını yüzde 10 zamlı alacaklardır. Kesintinin kaldırılması, emekli olup da hala çalışmak zorunda olan esnafımıza ilaç gibi gelecek." dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler