Özgür Gündem Gazetesi'nin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içerikli karikatür yayınlamasına tepki gösteren Âlimler ve Medreseler Birliği Genel Sekreteri Muhammed Özer, Müslüman halkın bu hakarete vereceği tepkilerden birinin de Peygamberin sünnetini hayatını tatbik etmek olduğunu vurguladı.

PKK çizgisinde yayın yapan özgür Gündem Gazetesi'nin peygambere hakaret içerikli karikatür yayınlamasına tepki gösteren Âlimler ve Medreseler Birliği (İttihad'ul Ulema ) Genel Sekreteri Muhammed özer, Müslüman halkı bu hakarete tepki göstermeye çağırarak Müslümanların bu zalimlere göstereceği en büyük tepkinin, peygamberini iyi tanıyan ve onun sünnetine bağlanan bir nesil yetiştirmek olacağını söyledi.

Müslümanların en önemli mukaddesatı olan İslam dininin yüce Peygamberi Hz. Muhammed'e yönelik iğrenç hakaretlere her defasında bir yenisinin eklendiğine dikkat çeken İttihad'ul Ulema Genel sekreteri Molla Muhammed özer, bu sözlü ve fiili saldırıların bu defaki temsilcilerinin Kürdistan halkının sözde temsilciliğini iddia eden azgın güruh olduğunu bildirdi.

Bu saldırılarının daha önceden de aynı zihniyetler tarafından tekrarlandığını belirten özer, "Daha öncesinde de efendimizin kıymetli zevcesi Aişe validemiz üzerinden 'iki cihan serveri'ne karikatürlerle hakaretlerde bulunan söz konusu aynı zihniyete yeterli tepki verilmemiş olacak ki yeniden aynı edepsizlik ve ahlaksızlığa yeltenme cüretinde bulundular." dedi.

Kadınların İslam diniyle şeref ve izzet bulduğunu belirten özer, İslam'ın Peygamberi aracılığıyla toplumu hak ettikleri konuma getirdiğini ifade etti.

Kadınların İslam'la ahiretin anahtarı olabilecek seviyeye yükseltildiğinin altını çizen özer, İslam dininin, kadınları cahiliyenin karanlığından kurtarmak için bir gün değil her gün mücadele ettiğini dile getirdi.

Kadın hakları üzerinden Müslümanlara hakaret eden sözde aydın müsveddeleri nasıl bir zillet ve cehalet içerisinde olduklarını anlamak için İslam tarihine bakmalarını tavsiye eden özer, "Baksınlar ki görsünler; kadının İslam'la nasıl değer bulduğunu. Baksınlar ki görsünler; aynı zihniyeti yaşayan atalarının kendi halklarına edepsizlik ve hayâsızlıktan başka hiçbir şey bırakmadıklarını." ifadelerini kullandı.

"Göstereceğimiz tepkiler Peygamberimize sadakatimizin ispatı olacaktır"

özer açıklamasının devamında, "Âlimler ve Medreseler Birliği olarak; Peygamberi kendi nefsinden daha değerli ve üstün gören Müslüman halkımızı tepki göstermeye çağırıyoruz. Göstereceğimiz tepkiler Peygamberimize sadakatimizin ispatı olacaktır. Müslümanların bu zalimlere göstereceği en büyük tepki, peygamberini iyi tanıyan ve onun sünnetine bağlanan bir nesil yetiştirmek olacaktır." şeklinde konuştu.

"Ebu Leheb'in kuruyan elleri size uzak değil"

özer son olarak, "Bu ve daha önceki karikatürleri çizenlere kalem sahiplerine diyoruz ki Ebu Leheb'in kuruyan elleri size uzak değil. Peygamberimize hakaret edenleri bu dünyada da ahirette de elem verici bir azap bekliyor. Şüphesiz Allah ve Resulüne eziyet verenlere, Allah dünya ve ahirette lânet etmiş ve onlara aşağılayıcı bir azap hazırlamıştır. (Ahzap 57)" diye konuştu. (M. Sıddık Bilge, Yunus Sırat- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler