ABD kendi vatandaşlarını 2 gün önce uyarmış

Ankara Kızılay'da gerçekleştirilen bombalı araç saldırısından 2 gün önce ABD'nin kendi vatandaşlarını uyardığı ortaya çıktı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin 11 Mart tarihinde kentte olası bombalı saldırılara karşı uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Büyükelçiliğin resmi internet sitesinin "ABD vatandaşları için mesajlar" bölümünden 11 Mart 2016'da, Bahçelievler bölgesine olası bir tehdit olduğunu içeren güvenlik mesajı yayınlandığı görüldü.

Ankara'daki ABD vatandaşları için bilgilendirme amaçlı olduğu ileri sürülen mesajda, "Amerika Büyükelçiliği Ankara Bahçelievler'deki Türk hükümetine ait bina ve lojmanlara potansiyel bir terörist saldırı olabileceğine yönelik bir istihbarat bilgisi olduğu konusunda Amerikan vatandaşlarını bilgilendirir. Amerikan vatandaşları bu bölgeden uzak durmalı. Amerikan vatandaşlarına, kişisel güvenlik planlarını gözden geçirmelerini, haberleri takip etmelerini, yerel olaylara duyarlı olmalarını ve yerel yetkilileri izlemelerini tavsiye ederiz." denildiği görüldü.

ABD'nin bombalı saldırı yapılabilir diye vatandaşlarına uyarıda bulunduğu alanda; Anıtkabir, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Milli Kütüphane gibi çok sayıda devlet binası yer alıyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler