Şanlıurfa’da Köklü Değişim Dergisi tarafından “Şahit Ümmet Olmak” temasıyla bir program düzenlendi.

Şanlıurfa'da İslam ümmetinin sorunlarının konuşulduğu "Şahit Ümmet Olmak" konulu bir program düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılışını Köklü Değişim Dergisi Yazarlarından Mustafa Küçük yaptı. Küçük, konuşmasında ümmetin içinde bulunduğu sorunlara dikkat çekti.

Daha sonra kürsüye çıkan Araştırmacı-Yazar M. Hanifi Yağmur, ihtilaflardan kaçınıp Resulullah'ın emirlerine sıkı bir şekilde bağlanılması gerektiğinin altını çizdi.

Ümmetin tuzaklardan kurtulması için fırsatların olduğunu söyleyen Yağmur, "Bu ümmeti tuzaklardan nasıl kurtarabiliriz? Bunun yolu nedir çok iyi düşünmemiz lazımdır. Bizim elimizde şu esnada çok iyi bir fırsat vardır. Elbette ki elimizdeki fırsatları çok iyi değerlendirmemiz lazımdır. Yöneticilerin halkın sesine kulak vermeleri her şeyden daha çok önemlidir. İslam'ın sancağını geçmişte Osmanlı Devletinde olduğu gibi ve dünyanın her tarafında güçlü ve kuvvetli bir şekilde dalgalandırmak için Resulün emirlerine sıkı bir şekilde bağlanmamız lazımdır. Bağlı kalmamızın en önemlisi yöneticilere bağlıdır. Ancak yöneticiler bundan uzak duruyorlar." dedi.

Programın diğer bir konuşmacısı İlahiyatçı-Yazar Abdullah İmamoğlu ise şunları ifade etti: "Mademki Allah'a kulluk için gönderildik peki, layıkıyla kulluk yaparsak Allah bizlere ne verecek? Dünya hayatında zafer, Ukba'da da Cennet verecek. Şanlıurfalı Müslümanlar! bizler için Suriyeli kardeşlerimiz için ve diğer Müslüman kardeşlerimiz için dünyada zafer nedir? Allah'ın mülkünde, Allah'ın sözünün geçmesidir. Bizler için dünya gözüyle zafer, kelimeyi tevhit sancağı olan La İlahe İllallah Muhammed'un Resulullah sancağının semada vakarla, gururla, dalgalanmasıdır."

Sık sık tekbirlerin getirildiği program yapılan dua ile son buldu. (Ramazan Casuk-Mustafa Gül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler