“Çözüm sürecinde gençler konuşamadı”

Gençlik Hareketi ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Kozan, siyasi partiler ve akil insanların çözüm sürecinde konuştuğunu ancak gençlerin süreçle ilgili konuşamadığına dikkat çekti.

Gençlik Hareketi ve Dayanışma Derneği, çocuklarla birlikte sinema izleme etkinliğine katıldı.

Bir alışveriş merkezinin sinema salonunda yapılan sinema izleme etkinliği sonrası açıklama yapan Gençlik Hareketi ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Kozan, siyasi partiler ve akil insanların çözüm sürecinde konuştuğunu ancak gençlerin süreçle ilgili konuşmadığına dikkat çekti.

Kozan, "önceki faaliyetlerimiz ‘bonzai ile uyuşturucuya hayır' ve lösemili çocuklarımızın ziyareti sonrası böyle bir etkinlik yapmak istedik. Bundan sonra ki çalışmamız ise çözüm süreci ile ilgili olacaktır. Bu süreçte siyasi partiler konuştu, sivil toplum kuruluşları konuştu, akil insanlar konuştu ama gençler konuşmadı. Sıra gençlerde. Haydi, bu taşın altına elimizi koyalım. Gençlik Hareketi ve Dayanışma Derneğinin gençlere çağrısıdır. Bu süre zarfında kimsenin gölgesi altında olmadan kendi çabalarımızla yolumuza devam edeceğimizi duyurmak isteriz." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler