Batman’da 275 aileye Kızılay kartı verildi

Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kızılay kart uygulaması çerçevesinde Batman’da 275 aileye Kızılay kartı verildi.

Batman Kızılay Şube Başkanı Sabahattin Tezdiğ yaptığı açıklamada, Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kızılay kart uygulaması çerçevesinde Batman'da 275 aileye Kızılay kartı verildiğini söyledi.

Daha önceden tespit edilen 275 aileye aylık 120 TL harcama yapabilecekleri Kızılay kart dağıtımı yaptıklarını belirten Tezdiğ, "Bu kart ile bizim istediğimiz değil, aile kendi istediği ve evinin eksiği olarak gördüğü şeyleri alabilmektedir. Bu kartı kredi kartı gibi kullanarak perakende satış yapan marketlerde kullanabilmektedir. Kızılay Kart uygulaması ile yardım alan fakir fukara vatandaşlar, diğer insanlardan ayırt edilmesinin önüne geçilecek. İhtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını alışveriş noktalarından, verileni değil, tercih ettiğini almasını sağlamak amacıyla üretilen, akıllı kart sistemidir. Kızılay tarafından belirlenen tutarların, kişiye özel olan Kızılay Kart'a aktarılması sonucunda kart kullanıcılarının istedikleri zaman ihtiyaçları ve bakiyeleri doğrultusunda belirlenen sektörlerde alışverişlerini, nakit kullanmadan yapabilmesi sağlanıyor." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler