Milli Eğitim çalışanları kan bağışında bulunuldu

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve çalışanları, ‘Kan Bağışı Kampanyası’ kapsamında Kızılay Kan Merkezi’ne kan bağışında bulundu.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kızılayı Diyarbakır Şubesi ile işbirliği yaparak Kan Bağışı Kampanyası başlattı. Kan bağışı ile ilgili duyarlılığı artırmak amacıyla Kızılay Kan Merkezi ile birlikte yürütülen kampanya çerçevesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve personeli kan bağışında bulundu.

Rahatsızlığından dolayı kan veremeyen İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, kan bağışı konusunda toplumun bilinçlenmesi için bu tür çalışmaların yürütülmesi gerektiğini belirterek, "Kan bağışı konusunda toplumun bilinçlenmesi çok önemlidir. Bizler de eğitim camiası olarak toplumumuza örnek olmalıyız. Bu konuda toplumda farkındalık oluşturmak için, ikinci kez gezici kan alma ekibini davet ettik. Kan bağışında bulunmak için müdürlüğümüzün çalışanları gün boyu gelip form doldurarak kan vermesi uygun görülen arkadaşlarımız kan bağışında bulunacaklar. Kan bağışında bulunan tüm yönetici, öğretmen ve personele teşekkür ediyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerinin bağışa gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Güney Anadolu Kızılay Bölge Kan Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Baran Duymaz ise "Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak, Siirt ve Bingöl olmak üzere 6 ile bağlı olarak 46 hastanemizin kan ihtiyacını karşılıyoruz. Amacımız bölgemizde farkındalık yaratarak kan bağışçısı sayımızı arttırmaktır. özellikle Diyarbakır'da yaşayan vatandaşlarımızın bu anlamda biraz daha hassas davranarak bizlere destek verebilirler. Ekinciler Caddesi'ndeki Kan Bağış otobüsümüze veya Hastaneler Caddesindeki bölge merkezimize gelerek kan bağışında bulunabilirler." ifadelerini kullanıldı.

Doktor Adnan Küçükel, tarafından gerçekleştirilen muayenelerin ardından yönetici ve personeller kan bağışında bulundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler