A A A

Manavgat’ta Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2016-04-04 16:02

ANTALYA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Antalya’nın Manavgat ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Manavgat’ta Kutlu Doğum etkinliği

Hz. Muhammed'in Kutlu Doğumu münasebetiyle Antalya'nın Manavgat ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından etkinlik düzenlendi. "Vahdet ve Kardeşlik önderi Hz Muhammed" konulu etkinlikte konuşan Molla Nizamettin Yaçin, emperyalistlerin İslam coğrafyasına fitne tohumu ekerek Müslümanları birbirine kırdırmaya çalıştığına dikkat çekti.

İslam ümmetinin içinde bulunduğu durumdan ancak Hz Muhammed'in ilkelerine sarılarak çıkabileceğini vurgulayan Nizamettin Hoca, bu sayede tefrikaların biteceğini vahdetin sağlanacağını söyledi.

Düzenlenen etkinlik Sami Oğuz Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından mevlid-i şerif okundu. Daha sonra sanatçılar, Hz Muhammed için besledikleri ilahileri seslendirdi.

Programda bir konuşma yapan Molla Nizamettin Yaçin, Müslümanları İslam kardeşliği dairesinde birbirine yaklaşması gerektiğini, dünyada ve ahiret saadetinin bundan geçtiğini söyledi. Yaçin, "Müminler o peygamberlere gerçekten tabi olup da kardeşliği tesis ettikleri zaman dünyanın dört bir yanında hüküm sürmüşler, yeryüzünün birçoğu Müslümanların hâkimiyeti altına girmiş ve insanların büyük çoğunluğu Allah-u Teâlâ'nın göndermiş olduğu ilahi mesajla buluşmuş. O dönemlerde her dine ve inanca mensup İnsanlar özgürce yaşıyorlardı. Ne zaman ki Müslümanlar arasında kardeşlik yok olmaya başladı, işte o zaman fitne ekildi ve Müslümanlar öldürülmeye başlandı. Ve bugün gelinen noktada bunun sonucu olarak Müslümanların evleri yıkılmaya başlandı, muhacir oldular ve perişan bir hale geldiler. Bu durumların hepsini gözlerimizle görüp maalesef müşahede ediyoruz." dedi.

Konuşmasının devamında, bugün yaşanan olumsuzlukların, Kur'an'dan ve Hz Muhammed'in sünnetinden uzaklaşmaktan kaynaklandığını belirten Yaçin, "Allah-u Teâlâ Kur'an-ı Kerimde ‘sizin için en güzel örnek Allah Resulündedir' buyurmaktadır. Bu yüzden her konuda O'nu kendimize örnek almamız gerekmektedir. Bugün İslam coğrafyasında yaşanan bu acı tablonun son bulup tekrar kardeşliğin tesis edilmesi için bu bir gerekliliktir. Ancak bu şekilde kurtuluşa erebiliriz." diye konuştu.

Sık sık salavatların getirildiği etkinlik, seslendirilen ilahilerin ardından yapılan dua ile son buldu. (Necmi Durmazer-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.

Midyat’ta ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

​Mardin’in Midyat ilçesinde kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Ankara Emniyet Müdürü görevini bıraktı

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, emeklilik dilekçesini vererek, görevini bıraktı.

"Bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ediyoruz"

15 Temmuz Derneği, bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ettiklerini açıkladı.
TÜM HABERLER