Diyarbakır il Müftülüğü Regaib Kandili ve mübarek üç aylar münasebetiyle tarihi Ulu Cami’de Mevlid programı düzenledi

Regaib Kandili ve mübarek üç aylar münasebeti ile Diyarbakır il Müftülüğü, Sur ilçesindeki tarihi Ulu Camii'nde ikindi namazından sonra mevlid programı düzenledi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Kürtçe ve Türkçe Mevlid okunurken dualar edildi, dillerden zikir hiç eksik olmadı.

Programda bir konuşma yapan Ulu Camii İmam-Hatibi Osman Yağmur, "Bu yılki Receb ayı iki özel geceyi barındırıyor. Bunlar Regaib ve Mevlid kandilleridir. Peygamber Efendimiz, 'Receb Allah'ın, Şaban benim, Ramazan ayı ise ümmetimin ayıdır.' buyuruyor. Bu aylar çok özel aylardır. Kişi Recep ayının ilk günü, 15'inci günü ve son günü oruçlu geçirdiği zaman bir yıl oruçlu geçirilmiş gibi olur. " dedi.

Sur İlçe Müftüsü Ramazan Tolan'ın da katıldığı program, cami cemaatine dağıtılan çeşitli ikramlar ile sona erdi. (Yunus Sırat, M. Sıddık Bilge- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler