A A A

Osmaniye'de Kutlu Doğum heyecanı

Eklenme : 2016-04-12 17:22

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu Osmaniye il Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Osmaniye'de Kutlu Doğum heyecanı

Peygamber Sevdalıları Platformunun Osmaniye il koordinatörlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında "Vahdet Ve Kardeşlik Peygamberi Hz. Muhammed" temalı kutlu doğum etkinliği düzenlendi. Tekbir ve salavatların eksik olmadığı programda, Hz Muhammed'i (sav) konu edinen ilahiler seslendirildi.

Ümmetin arasındaki tefrikalara, bölünmüşlüklere dikkat çekilen etkinlikte, bugün burada insanlığa rahmet olarak gönderilen, birlik ve kardeşliği tesis eden, karanlıktan aydınlığa gidilecek yolun rehberi olan Hz Muhammed'i anmak ve anlamak için toplanıldığına vurgu yapıldı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen program, saat 14.00'te Veysi Sonkaya Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Adana Grup Kervan'ın seslendirdiği ilahilerin ardından mevlithanlar sahne aldı.

Programda İlahiyatçı Yazar İbrahim Yaz, vahdet temalı bir konuşma yaptı. İbrahim Yaz, konuşmasında ümmetin içinde bulunduğu parçalanmışlık ve zillet haline dikkat çekti.

Ümmetin içinde bulunduğu tefrikaya çözüm olarak Hz Muhammed'i adres gösteren Yaz Hoca "Bu gün İslam ümmeti ortak değerlerini bırakarak, aralarındaki ufak tefek fikir ayrılıklarını gündem yapıp birbirlerine kılıç çekiyor. Hâlbuki Efendimiz vahdet peygamberiydi. Halbuki Efendimiz kardeşlik peygamberiydi. Biz O'nu sevdiğimizi iddia ediyoruz. Sevgiyi ispat etmek gerek. Sevgi Resulullah'a gelen taşlara göğsünü siper etmek demek. Sevgi Talha Bin Ubeydullah gibi Resulullah'a gelen oklara göğüs germek demek." dedi.

Konuşmasında ayrıca Diyarbakır'da HDK'nin LGBTİ yürüyüşü düzenlemek istemesine tepki gösteren Yaz, "Bakın bu gün özgürlük adı altında Müslüman halkımıza fıtrata ters, gayri insani ahlaksızlıklar aşılanmaya çalışılıyor. Eğer biz Müslüman'ız diyorsak, eğer biz Muhammed'iyiz diyorsak, bu çirkefliklere karşı durmamız gerekir." diyerek Müslümanların bu tür ahlaksız girişimlere tepki vermesi gerektiğini dile getirdi.

Peygamber Sevdalıları Çocuk İlahi Grubu'nun seslendirdiği ilahilerle devam eden program, İbrahim Yaz Hoca'nın okuduğu dua ile sona erdi. (Abdülkadir Alakuş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.

Midyat’ta ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

​Mardin’in Midyat ilçesinde kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Ankara Emniyet Müdürü görevini bıraktı

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, emeklilik dilekçesini vererek, görevini bıraktı.

"Bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ediyoruz"

15 Temmuz Derneği, bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ettiklerini açıkladı.
TÜM HABERLER