Hani'deki bombalı saldırıda su tankeri kullanılmış

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde PKK’liler tarafından İlçe Jandarma Komutanlığına düzenlenen bombalı saldırının detayları ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Hani İlçesinde PKK'lilerin dün saat 23.10 sıralarında gerçekleştirdiği bombalı saldırının detayları ortaya çıktı.

Yerel kaynaklardan edinileni bilgilere göre, Hani İlçe Jandarma Komutanlığının doğu cephesine yerleştirilen aracın su tankeri olduğu ve arızalı izlenimi verildiği ifade edildi.Patlama esnasında büyük bir korku yaşadıklarını söyleyen görgü tanıkları bir anda ne olduğunu anlamayadıklarını ifade etti.

Patlamanın meydan getirdiği tahribat da gün yüzüne çıktı. Patlamanın şiddetiyle çevredeki onlarca ev ve işyeri zarar gördü. Sabah saatlerinde işyerlerinin açan ilçe esnafı meydana gelen tahribat karşısında şaşkına döndü. Kepenk, kapı ve camları zarar gören esnaf, kendi imkânları ile yaralarını sarmaya başladı.

Patlamanın şiddetiyle olay mahallinde büyük bir çukur oluşurken, ilçe jandarma komutanlığının binası ve lojmanlarının pencere camlarında, çatıda, nöbet kulübesinde ve bahçe duvarında hasar meydana geldi. Bombalı saldırıda karakolun yakınında bulunan 2 okul, bir cami ve Kur'an kursu da zarar gördü. Patlamanın şiddetiyle cami ve okulun pencereleri kırılırken, Kur'an kursunun duvar, pencere ve kapıları zarar gördü.

öte yandan ilçenin bir kısmında halen elektrik hizmetinin verilmediği ileri sürüldü.

Hani İlçe Jandarma Komutanlığına düzenlenen bombalı saldırıda 2 uzman çavuş hayatını kaybetmiş, biri bayan, 2'si çocuk toplam 47 kişi yaralanmıştı. Yaralılardan durumu ağır 2 uzman çavuşun ise Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavisi sürüyor. (M. Hüseyin Temel, Emrah Deniz- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler