TBMM Başkanı Kahraman Pencab eyaleti Başbakanı ile görüştü

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Pencab Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif ve Meclis Başkanı Rana Muhammed İkbal Han ile ayrı ayrı görüştü.

Resmi temaslarda bulunmak üzere önceki gün Pakistan'a giden TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Pencab Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif ve Meclis Başkanı Rana Muhammed İkbal Han ile ayrı ayrı görüştü.

TBMM Başkanı Kahraman ilk olarak, Pencab Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif ile görüştü.

Resmi temaslarda bulunmak üzere önceki gün Pakistan'a giden Kahraman, İslamabad'daki temaslarının ardından beraberindeki heyet ile Lahor'a geçti.

Kahraman, Muhammed İkbal Havalimanı'nda Pencab Eyaleti Gelirler Bakanı Muçteba Şuja tarafından resmi törenle karşılandı. Ardından konakladığı otele geçen Kahraman burada, Pencab Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif ile görüştü.

Basına kapalı, baş başa ve heyetler arası gerçekleştirilen görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Daha sonra Meclis Başkanı Kahraman, Pencab Eyalet Meclisi Başkanı Rana Muhammed İkbal Han ile görüştü.

Pencab Eyalet Meclisindeki görüşmeye Pakistanlı basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.

Bir süre Genel Kurul çalışmalarını da izleyen Kahraman, daha sonra İkbal Han ile Meclis bahçesine fidan dikti ve fidana can suyu verdi.

öte yandan Pakistan'da Kahraman'ın ziyareti nedeniyle bazı caddelere Türk ve Pakistan bayrakları ile "Hoşgeldiniz" yazan pankartlar asıldı. Kahraman'ın Lahor'da konakladığı otelin girişindeki duvara da Kahraman'ın büyük boy bir fotoğrafı konuldu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler